بازدید: 39

اخوان قطعاً بهترین شاعر نیمایىِ زمان خودش است

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2003159
به مناسبت سالروز درگذشت مهدی اخوان ثالث صفحه اینستاگرام تاریخ ایران و جهان، بخشی از بیانات رهبر انقلاب در خصوص این شاعر معاصر را به اشتراک گذاشت.

اخوانبه گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، به مناسبت سالروز درگذشت مهدی اخوان ثالث، شاعر نام آشنا و معاصر فارسی زبان، صفحه اینستاگرام تاریخ ایران و جهان( وابسته به دفتر رهبری) بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص این شاعر را منتشر کرد.

بیشتربخوانید: ابیاتی که رهبر انقلاب از اخوان ثالث خواندند +فیلم

در ادامه متن  این پست را مشاهده می کنید:

چهارم شهریور ۱۳۶۹، سالروز درگذشت مهدی اخوان ثالث (م. امید) شاعر نوگرای خراسانی است.

او درباره سوابق آشنایی خود با رهبر انقلاب می گوید:

«آقای خامنه ای اهل ذوق و فضل هستند، مرد فاضل و با شرفی هستند. من جناب خامنه ای را از دیرباز می شناسم، آدم درست و سلیمی است. من دربارۀ او یک کلمۀ ناجور هم حتی از مخالفش نشنیده ام.» (کتاب «صدای حیرت بیدار»، ص ۴۹۳-۴۹۴)

آیت اللّه خامنه ای هم در میان شعرای نوسرای معاصر بر این باورند که «مرحوم اخوان قطعاً بهترین شاعر نیمایىِ زمان خودش بود و به نظر من از همه ی اقرانش قوی تر، مسلط تر و لفظ و معنای شسته رفته و بهتری داشت.» (۱۳۸۷/۰۶/۲۵)

ایشان همچنین درباره آشنایی و رفاقت دیرینه خود با این شاعر شهیر می گویند:

«اخوان» با من دوست بود. هم زمان ریاست جمهوری با من یک نوع ارتباط رقیق داشت و هم بعد از ریاست جمهوری - این آخری که از یک سفرِ ظاهراً یک ساله به اروپا، برگشته بود - نامه ای به من نوشت و شعری گفت و بعد هم از دنیا رفت.» (۱۳۷۷/۰۲/۰۷)

همچنین، پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR، پنج سال پیش، دست نوشته ی مرحوم اخوان را که در سال ۱۳۴۱ در دفتر یادداشت آیت الله خامنه ای نوشته شده است، منتشر کرد.

در این دست نوشته، مرحوم اخوان ضمن نگارش شعری به نام «شبگیر» در دفتر رهبر انقلاب، توضیحاتی درباره شعر نو و قواعد آن ارائه کرده که با این عبارات پایان یافته است:

«به یادگار آشنائی در دفتر آقای خامنه ای. نوشته آمد در اسفند ماه ۱۳۴۱. در تهران ـ مهدی اخوان ثالث ـ م. امید خراسانی»

عبارات رهبر انقلاب درباره مهدی اخوان  ثالث

انتهای پیام/


اخوان قطعاً بهترین شاعر نیمایىِ زمان خودش است
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها