بازدید: 12

آغاز ثبت نام دوره کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

منبع : تابناک کد خبر: 2002775

براساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور ثبت نام متقاضیان پذیرش دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ای (ناپیوسته) دانشگاه جامع علمی کاربردی مهر ماه سال ۱۳۹۸ از امروز آغاز شد.

به گزارش مهر، سازمان سنجش آموزش کشور شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت نام متقاضیان پذیرش دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ای (ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی مهر ماه سال ۱۳۹۸ را اعلام کرد.

براساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت نام برای شرکت در پذیرش دوره مذکور از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به آدرس www.sanjesh.org از امروز یکشنبه مورخ ۳ شهریور ۹۸ آغاز و در روز یکشنبه مورخ ۱۰ شهریور ۹۸ پایان می پذیرد.

تمام داوطلبان متقاضی ثبت نام، که دارای شرایط عمومی و اختصاصی به شرح ذیل هستند، می توانند در پذیرش مذکور ثبت نام و شرکت کنند.

روش گزینش دانشجو

گزینش دانشجو در هر یک از کدرشته محل های تحصیلی، براساس معدل کل مندرج در گواهینامه کاردانی، نوع مدرک کاردانی، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، بومی بودن و با توجه به صلاحیت های عمومی داوطلبان براساس ضوابط دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی و مصوبات مربوط صورت می گیرد.

داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مطابق جدول شماره (۳) مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام مرتبط با رشته های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش برای آن رشته قرار می گیرند.

ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد. لذا پیشنهاد می شود داوطلبان نسبت به انتخاب کدرشته محل های مرتبط با رشته تحصیلی مقطع کاردانی خود اقدام کنند.

داوطلبان سهمیه شاغل صرفاً در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد. بدیهی است برای هر یک از موارد فوق ارائه مستندات مربوط در زمان ثبت نام از سوی دانشجو به مرکز آموزشی ضروری است.

شرایط ثبت نام

داوطلب شرکت در پذیرش، باید یکایک اقدامات زیر را به موقع و در مهلت مقرر انجام دهد:

۱- مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس www.sanjesh.org.

۲- دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان و مطالعه آن.

۳- مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان، برای خرید کارت اعتباری.

تبصره- با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی انجام می شود، داوطلبان لازم است با استفاده از کارت های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان و پرداخت مبلغ ۳۴۰.۰۰۰ (سیصد و چهل هزار) ریال به عنوان وجه ثبت نام، نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال ۱۲ رقمی) اقدام کنند.

۴- آماده کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام.

داوطلب باید پس از مطالعه دفترچه راهنمای پذیرش در این دوره و آشنایی با کلیه شرایط و ضوابط پذیرش، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی فوق نسبت به ثبت نام اقدام کند.

لازم به توضیح است که دفترچه راهنمای پذیرش دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ای (ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی مهر ماه سال ۱۳۹۸ و همچنین نحوه ورود به سایت برای ثبت نام و اقدامات لازم برای انجام ثبت نام اینترنتی، در پایگاه اطلاع رسانی مذکور در زمان مقرر قرارداده شده است.

تبصره ۱: دانشجویان سال آخر دوره کاردانی که حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۸ موفق به اخذ مدرک کاردانی خواهند شد، مجاز به انتخاب کدرشته محل هستند؛ اما چنانچه داوطلبی احتمال می دهد که تا پایان شهریورماه سال جاری (۱۳۹۸) موفق به اخذ مدرک کاردانی نمی شود، موکداً توصیه می شود ثبت نام نکند.

بنابراین چنانچه داوطلبی در یکی از کدرشته محل های انتخابی پذیرفته شود، ولی تا پایان شهریورماه سال ۱۳۹۸ موفق به دریافت گواهینامه پایان تحصیلات دوره کاردانی نشود، قبولی وی ملغی و اجازه ثبت نام نخواهند داشت.

تذکرات مهم

۱- مندرجات فرم تقاضانامه باید دقیق و صادقانه تکمیل شود.

۲- مسئوولیت صحت کلیه مندرجات تکمیل شده فرم تقاضانامه به عهده داوطلب خواهد بود.

۳- مندرجات فرم تقاضانامه قابل تغییر نیست؛ بنابراین، داوطلب باید در زمان تکمیل اطلاعات تقاضانامه، نهایت دقت را به کار گیرد.

۴- در هر مرحله از پذیرش (ثبت نام، پذیرفته شدن، حین تحصیل در دانشگاه و ...) مشخص شود که داوطلب حقایق را کتمان کرده و یا واجد شرایط و ضوابط مندرج در این دفترچه نیست، از ادامه تحصیل محروم خواهد شد.

۵- داوطلب می بایست پس از پایان ثبت نام الکترونیکی (اینترنتی)، از کلیه صفحات، پرینت تهیه نموده و نزد خود نگه دارد.

دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی

به داوطلبان توصیه می شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل کرده و سپس بر اساس فرم پیش نویس، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور، اطلاعات لازم را براساس بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد کنند.

راهنمای جامع نحوه تکمیل فرم در برنامه نرم افزاری ثبت نام اینترنتی موجود است و داوطلبان برای کسب اطلاع بیشتر می توانند به این راهنما مراجعه کنند.

همچنین داوطلبان لازم است که در درج اطلاعات ثبت نام دقت کنند. بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک داوطلب، در صورت پذیرفته شدن، قبولی وی «کان لم یکن» تلقی شده و از ادامه تحصیل داوطلب جلوگیری خواهد شد.

نـکات و توصیه های مـهم

اگر از طریق کافی نت اقدام به ثبت نام می کنید، تأکید می شود که تمامی مراحل ورود اطلاعات ثبت نامی را شخصاً انجام دهید یا بر انجام امور مربوط، در کافی نت نظارت مستقیم داشته باشید.

۲- با توجه به ورود اطلاعات ثبت نامی از سوی متصدیان کافی نت ها، مسئوولیت هرگونه خطا در این مورد، متوجه شخص داوطلب است و سازمان سنجش آموزش کشور به هیچ وجه امکان اصلاح اشتباهات مذکور را نداشته و هیچگونه عذری در این زمینه پذیرفته نخواهد شد.

۳- توصیه می شود داوطلبان، پس از تکمیل تقاضانامه، دریافت شماره پرونده ۶ رقمی و کدپیگیری ۱۶ رقمی، یک نسخه پرینت از تقاضانامه خود تهیه و آن را نگهداری کنند.

۴- هرگونه تغییری از طریق نشریه پیک سنجش (هفته نامه خبری و اطلاع رسانی سازمان سنجش)، سایت سازمان سنجش و در صورت لزوم، از طریق رسانه های گروهی اعلام خواهد شد.

۵- در صورت لزوم، داوطلبان می توانند در ساعات اداری با شماره تلفن های: ۴۲۱۶۳-۰۲۱ با روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور تماس حاصل کنند یا از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی (غیرحضوری) سازمان اقدام کنند.


آغاز ثبت نام دوره کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها