بازدید: 12

آغاز مرحله دوم مسابقات بین‌المللی قرآن و ا‌‌‌ذان عربستان

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 2002725
گروه بین‌الملل ــ مرحله دوم نخستین دوره مسابقات بین‌المللی زیباترین تلاوت و اذان قرآن عربستان با ارزیابی فایل‌‌های ارسالی شرکت‌کنندگان آغاز شد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری «صدی البلد»، این مسابقات به همت اداره کل رفاه عربستان برگزار می شود و در مرحله نخست، 42 هزار شرکت کننده از 162 کشور جهان فایل های تلاوت و اذان خود را به پایگاه اطلاع رسانی مسابقات به آدرس «https://quranathanawards.com» ارسال کردند.

در نخستین مرحله این مسابقات که در تاریخ 28 مردادماه سال جاری پایان یافت، 24 هزار و 766 نفر در بخش تلاوت و 17 هزار و 347 نفر در بخش اذان شرکت کردند.

این مسابقات به ابتکار ترکی الشیخ، رئیس شورای اداری اداره کل رفاه عربستان راه اندازی شده و مرحله نخست شاهد استقبال گسترده علاقه مندان از کشورهای مختلف جهان بود که عربستان با 9082 شرکت کننده بیشترین استقبال را در این بخش داشته است.
 
همچنین، مصر با 5184 و پاکستان با 1822 شرکت کننده، اندونزی با 1801 نفر و هند با 1225 شرکت کننده در رتبه های بعدی ارسال فایل های تلاوت قرار دارند و بقیه شرکت کنندگان نیز از 157 کشور جهان هستند.

در بخش ا ذان نیز، عربستان 7167 شرکت کننده دارد و مصر با 2872 نفر، پاکستان با 2193 شرکت کننده، اندونزی با 1064 نفر و هند 956 شرکت کننده در رتبه های بعدی قرار دارند و بقیه شرکت کنندگان نیز از 157 کشور جهان هستند.
 
مرحله دوم این مسابقات که شامل گزینش شرکت کنندگان است، به مدت یک ماه و از تاریخ دوم مرداد تا اول شهریورماه سال جاری برگزار می شود و بلافاصله پس از آن از دوم شهریورماه مرحله داوری با اجرای زنده شرکت کنندگان آغاز می شود و این مرحله تا دوم مهرماه ادامه دارد.
 
سوم مهرماه تا سوم آبا ن ماه نیز زمان برگزاری مرحله پایانی و نهایی این مسابقات اعلام شده و در پایان نفرات برتر تجلیل خواهند شد.
 
نفر نخست این مسابقات در بخش تلاوت قرآن 5 میلیون ریال سعودی جایزه دریافت می کند و در بخش اذان نیز به برنده مقام نخست 2 میلیون ریال سعودی جایزه اعطا خواهد شد.
 
انتهای پیام

آغاز مرحله دوم مسابقات بین‌المللی قرآن و ا‌‌‌ذان عربستان
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها