بازدید: 11

الحریری: تجاوز دو پهپاد اسرائیلی به حریم لبنان نقض آشکار حاکمیت ماست

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2002707
نخست‌وزیر لبنان تجاوز دو پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی به جنوب بیروت را نقض آشکار حاکمیت این کشور و قطعنامه سازمان ملل اعلام کرد.

سعد الحریری: حاکمیت لبنان آشکارا نقض شده استبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از العهد، سعد الحریری، نخست وزیر لبنان اعلام کرد: اقدام دو پهپاد اسرائیلی تجاوز آشکار به حاکمیت لبنان و نقض قطعنامه ۱۷۰۱ سازمان ملل است.

وی گفت: پرواز های متعدد اسرائیل بر فراز بیروت و ضواحی آن تهدیدی برای ثبات منطقه است و تلاشی برای افزایش دادن تنش ها است.

نخست وزیر لبنان همچنین از جامعه جهانی و دوستان این کشور خواست از قطعنامه ۱۷۰۱ برای مقابله با خطرات این نقض حاکمیت ها و تجاوزگری های رژیم صهیونیستی حمایت کنند و تصمیم قاطعانه در این خصوص اتخاذ کنند.

وی گفت دولت لبنان به تمامی مسئولیت های خود در این باره عمل خواهد کرد و به هیچ طرحی که امنیت و ثبات و حاکمیت ملی را تهدید کند نخواهد پیوست.

میشل عون، رئیشس جمهور لبنان نیز در پیامی تجاوز صهیونیست ها را به ضاحیه جنوبی بیروت محکوم کرد و این تجاوزگری را نقض آشکار حاکمیت، امنیت و بند های قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت خواند.

وی این تجاوزگری را نشانه دیگری از مقاصد خصمانه رژیم صهیونیستی و هدف قرار دادن امنیت و ثبات لبنان و منطقه خواند.

بامداد امروز، یکشنبه دو پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی حریم هوایی لبنان را نقض کرده و وارد این کشور شده و بر فراز ضاحیه جنوبی جنوبی بیروت در حرکت بودند که ناگهان ساقط شدند.

ارتش لبنان در بیانیه خود اعلام کرد یکی از پهپاد ها حامل مواد منفجره بوده و بر فراز مرکز رسانه ای حزب الله منفجر شده است.

حزب الله لبنان هم ضمن اینکه بیان کرد این پهپاد ها راهدف قرار است از در اختیار داشتن پهپادی که منفجر نشده است، خبر داد.

انتهای پیام/

 


الحریری: تجاوز دو پهپاد اسرائیلی به حریم لبنان نقض آشکار حاکمیت ماست
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها