بازدید: 9

کیودو: سران گروه هفت،بازگشت روسیه را بررسی می‌کنند

یک خبرگزاری در ژاپن، به نقل از منابع دولتی این کشور گزارش داده که در اولین روز نشست سران گروه هفت در فرانسه، موضوع بازگشت احتمالی به ...

به گزارش بولتن نیوز، طبق منابع خبرگزاری "کیودو"، مضمون دقیق این بحث افشا نشده است.

چند روز پیش دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، موافقت خود را با پیشنهاد امانوئل ماکرون، همتای فرانسوی اش مبنی بر دعوت روسیه به نشست سال ۲۰۲۰ گروه هفت -که در آمریکا برگزار خواهد شد- اعلام کرده بود.

ترامپ هم چنین اظهار داشته بود که روسیه، باید به قالب نشست گروه هشت، مطابق گذشته بازگردد. در حالیکه برخی کشورها مانند ژاپن از این طرح استقبال کرده اند، کشورهایی از قبیل کانادا نیز به شدت با این مخالف اند. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، این هفته در اظهارات خود، هر گفت وگو با کشورهای گروه هفت را مفید دانسته بود.

قالب گروه هشت، از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۴ پا برجا بوده اما به دلیل اختلافات با روسیه بر سر اتفاقات در کریمه و اوکراین، اعضای این گروه به هفت کشور کاهش یافته است.

مجمع گروه هفت، مسکو را به دخالت در امور داخلی اوکراین متهم کرده و روسیه را در نتیجه آن، مورد تحریم قرار داده است. اخیرا، تعداد بیشتری از سیاست مداران غربی، به پرسش گری درخصوص در افتادن با روسیه و دور شدن از همکاری سودآور متقابل پرداخته اند.


کیودو: سران گروه هفت،بازگشت روسیه را بررسی می‌کنند
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها