بازدید: 40

دختران ایرانی در آستانه تجرد قطعی قرار دارند

منبع : سایت خبری آفتاب کد خبر: 2002665
نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس گفت: یکی از پدیده‌های مورد توجه شکستن تابوی عیب جویی از تجرد و تفرد و زندگی مستقل اختیار کردن برای زنان و دختران ایرانی است؛ چرا که دختران ایرانی در آستانه تجرد قطعی قرار دارند.
آفتاب‌‌نیوز :

علی جلیلی شیشوانی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) در نطق میان دستور گفت: مردم منتظر بودند بعد از ۴۰ سال به خواست قانون اساسی، اقتدار منظم اقتدار در هر چهار سال یا بیشتر به گونه ای عادی رخ ندهد. بلکه مسئولان مکثی در این باره می کردند و از مردم بازخورد می گرفتند. یا اینکه می پرسیدند چقدر اقدامات شان در جستجوی آینده بهتری است.

نماینده مردم مراغه و عجب شیر تاکید کرد: باید اقرار کنم که در این بازه زمانی افراد صاحب منصب به دنبال مناسک و مراسم ها بوده اند. محصول این مناسک به غیر از بحران مخاطبین، چیز دیگری ایجاد نکرده است. این مسئولان نه گوش شنوا دارند، نه پذیرش دیدگاه. این خود یعنی عظیم ترین بلای جامعه ما. گویی ما قبول کرده ایم که به عنوان وکلای مردم به هیچ اتفاق عادی یا بدیهی نپردازیم.

جلیلی شیشوانی ادامه داد: یکی از پدیده های جهان شمول که باید مورد توجه قرار گیرد، شکستن تابوی عیب جویی از تجرد و تفرد و زندگی مستقل اختیار کردن برای زنان و دختران ایرانی است؛ چرا که زندگی میلیون ها دختران مجرد ایرانی در آستانه تجرد قطعی قرار دارد. این قطعیت را فرهنگ عملی جامعه قبول کرده است؛ ولی فرهنگ نظری هنوز از این بلای عظیم انتقام می گیرد.

این عضو امور کمیسیون امور داخلی کشور و شورای مجلس با اشاره به مار افراد مجرد تاکید کرد: ما قانونگذاران برای افراد مجرد هنوز جان پناه قانونی فراهم نکرده ایم. علاوه بر این نظارتی بر زندگی میلیون ها دخترهای مجرد نداشته ایم. هر چند که اساتید دلسوز و مجرب ما بر آشفتگی این قشر واقف بوده و ریشه این آشفتگی را اشتغال، تحصیلات تکمیلی و جامعه مدرن یافته اند.

وی افزود: این قشر میلیونی نشکفته پرپر می شوند و ما نمایندگان در پی تصویب قوانین غیر ضروری هستیم. تفکرات فرهنگی ما نمایندگان قائم بر ذهن است در صورتی که تجردگرایان در پارک ها، میادین شهر با فرهنگ عملی زندگی می کنند.

وی با اشاره به این افراد مجرد گفت که آنها به آزادی نیازهای فیزیولوژیکی تقریب می جویند اما بعضی مسئولین به دنبال تدارک مراسم ها برای بریدن نخ های افتتاح نیازهای کاذب هستند. میلیون ها مجرد به دنبال ضامن و تضمین می گردند در حالیکه نمایندگان به فکر تحمیل قانون ناکارآمد برای آنها هستند. به دنبال افکار نوظهور، مسئولان اما به تجارب سنتی خود تکیه می کنند. این تعارض ها سلامت روانی آنها را به خطر انداخته است.

جلیلی شیشوانی ادامه داد: همه این مصائب به دلیل بی تفاوتی ما قانونگذاران و مسئولان است. البته ردپای این مسائل را می توان در مشقت اقتصادی کشور پیدا کرد. افزون بر آن کشور ما متحمل بزرگترین و بدترین تورم مستقر در تاریخ است. پیامد بی توجهی به این حجم عظیم، مجردان را بر آن واداشته که گروهی از مردم، مدرسین کودکان ما، درمانگران، متخصصان، کارمندان و رانندگان کامیون و تاکسی باشند. مختصر آنکه آنها مردم هستند. آنها توانایی بی اگر و دانایی بی مگر دارند. این نسل مجرد رها و آسیب پذیر ایرانی نامیده می شود. برای حل بحران کنونی قانون فعلی به کار نمی آید و قانون انعطاف ناپذیر خود مشکل است.

نماینده مردم مراغه و عجب شیر در پایان گفت: با امضای ۷۰ نماینده دلسوز فراکسیون سلامت روان تشکیل می شود و راه درست را باز می کنیم و هزاران راه مسدود را دور می ریزیم. باور داریم این مشکلات طی چند هفته یا چند ماه حل نخواهد شد. با ایجاد گذرگاه های مناسب و عاملیت در آن به کمک همه نمایندگان مشکلات حل خواهد شد، زیرا ما به عنوان ایرانی اکنون مثل گذشته ظرفیت این را داریم که هر اقدامی ضروری برای حفظ آخرین خاکریز دغدغه مجردان را به انجام برسانیم. همه با هم بیرون یا درون دولت باید این باور را داشته باشند که راه حل های منصفانه جستجو کنند به گونه ای که نه مجلسیان، نه دولتمردان و نه فقها هزینه سنگین این پدیده نوظهور را متحمل شود.


دختران ایرانی در آستانه تجرد قطعی قرار دارند
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10
 • دختران ایرانی در آستانه تجرد قطعی قرار دارند


  نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس گفت: یکی از پدیده‌های مورد توجه شکستن تابوی عیب جویی از تجرد و تفرد و زندگی مستقل اختیار کردن برای زنان و دختران ایرانی است؛ چرا که دختران ایرانی در آستانه تجرد قطعی قرار دارند.
 • نماینده مجلس: دختران ایرانی در آستانه تجرد قطعی قرار دارند


  نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس گفت: یکی از پدیده‌های مورد توجه شکستن تابوی عیب جویی از تجرد و تفرد و زندگی مستقل اختیار کردن برای زنان و دختران ایرانی است؛ چرا که دختران ایرانی در آستانه تجرد قطعی قرار دارند.
 • نماینده مجلس: دختران ایرانی در آستانه تجرد قطعی قرار دارند


 • 980 هزار دختر ایرانی در آستانه تجرد قطعی


  سلامت نیوز:تجرد و زندگی مستقل اختیار کردن به خصوص برای زنان و دختران ایرانی، هنوز این قدر در جامعه سنتی ایران تابو هست که طرحی مانند عیب زدایی از دختران مجرد تبدیل به طرحی بی سر انجام شده و دیگر حتی اسمی از آن نيز شنیده نمي شود. این در حالی است که
 • تجرد قطعی 4.4 درصد دختران و زنان ایرانی/ خیلی از مرگ‌ها به دلیل بیماری‌های قلبی تنفسی و استرس است


  یک تحلیل‌گر مسائل اجتماعی اعلام کرد: 4.4 درصد از دختران و زنان ما بر اساس آمارهای موجود اصلاً ازدواج نمی‌کنند، همچنین اشتغال 15 درصدی زنان سرپرست خانوار با درآمد 900 هزار تومانی و هزینه‌های 2.5 میلیونی داریم که تأمین مابه‌التفاوت را برایشان سخت کرده
 • دختران با قبول فرزندخوانده به تجرد قطعی کشانده می‌شوند


  مادر شدن بي‌ترديد يكي از ويژگي‌هاي فطري است كه در نهاد هر زني قرار داده شده است و شايد به جرئت بتوان گفت همه زنان بر اساس فطرت و ذات زنانه خود دوست دارند اين حس را تجربه كنند، اما اين تجربه به دلايل مختلف در عمل براي گروهي از زنان اتفاق نمي‌افتد
 • هشدار نسبت به افزایش تجرد قطعی دختران در ایران/افسردگی در انتظار مجردها


  سلامت نیوز:دبیر کارگروه خانواده سالم معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری نسبت به افزایش تجرد قطعی دختران در ایران هشدار داد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا،عالیه شکربیگی (دبیر کارگروه خانواده سالم معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری) د
 • تجرد قطعی ۱۵۰ هزار ایرانی


  سلامت نیوز: رئیس کمیته زنان و جوانان مجمع تشخیص مصلحت در همایش ملی سیاستگذاری اجتماعی در حوزه خانواده آمار هایی در حوزه خانواده و در زمینه تجرد، ازدواج و طلاق ارائه داد. به گفته لیلی بروجردی حدود ۱۵۰ هزار ایرانی بالای ۵۰ سال هرگز ازدواج نکرده اند. ا
 • تجرد قطعی در میان ایرانی ها افزایش یافت؛ زنان ۱.۶ برابر بیشتر


  سلامت نیوز: روند افزایشی تجرد قطعی در زنان خیلی بیشتر از مردان بوده به طوری که طی سالهای ۱۳۷۵ تا ۱۳۹۵ این شاخص برای مردان حدود دو برابر شده اما برای زنان بیش از سه برابر بوده است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرآنلاین، مجرد ماندن به عنوان موجی ج
 • بیش از ۱۱ میلیون جوان ایرانی سن ازدواج را رد کرده اند/‍ یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در سن تجرد قطعی هستند


  سلامت نیوز:عضو هیأت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس آمار ایرانیانی که سن ازدواج را رد کرده اند بیش از ۱۱ میلیون عنوان و ضمن تذکر به وزیر ورزش و جوانان در این باره، گفت: در این میان تعداد زنان سه برابر مردان است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت،ن
 • زنگ خطر تجرد قطعی برای جوانان


  آمار‌ها نشان می‌دهد امروز وضعیت جوانان در ابهام قرار گرفته است و اقدام موثری برای بهبود وضعیت موجود انجام نمی‌شود، دست کم در مورد قوانینی که دولت موظف به اجرای آن‌هاست شاهد کم‌کاری هستیم
 • دلیل تجرد طولانی دختران چیست؟


  فیلم «شماره ۱۷، سهیلا» تبدیل به سوژه و مضمونِ مهمی شده که باتوجه به آمار و ارقامِ مربوط به تعداد دختران مجرد در کشورمان، حرف زدن از آن، کاملا به‌جا و ضروری است.
 • تجرد قطعی بانوان در اردبیل بالاست


  ‌معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اردبیل گفت: تجرد قطعی بانوان در استان اردبیل به ویژه در بین زنان روستایی بالاست.
 • بیش از 980 هزار دختر در تجرد قطعی هستند


 • از تجرد دختران دهه شصتی تا افزایش ازدواج دهه هفتادی‌ها


  در حال حاضر ۲۵.۱ درصد (حدود ۱۰ میلیون نفر) از جمعیت زنان کل کشور را «دختران» جوان تشکیل می‌دهند؛ این در حالیست که ۴۲۶ هزار نفر از آنها که بالای ۴۰ سال سن دارند، دچار «تجرد قطعی» بوده و تاکنون ازدواج نکرده‌اند.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها