بازدید: 11

عقبگرد شاخص کل به ارتفاع ۲۶۹ هزار واحدی/ همراه بیشترین تاثیر منفی را ثبت کرد

منبع : تابناک کد خبر: 2002663
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (یکشنبه سوم شهریورماه ۹۸)، با کاهش ۷۶۰ واحدی معادل ۰.۲۸ درصد به رقم ۲۶۹ هزار و ۲۲۵ واحد رسید. این در حالی است که در فرابورس نیز شاخص کل با افت ۲۷ واحدی به رقم ۳ هزار و ۵۶۱ واحد رسید
تابناک اقتصادیشاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (یکشنبه سوم شهریورماه ۹۸)، با کاهش ۷۶۰ واحدی معادل ۰.۲۸ درصد به رقم ۲۶۹ هزار و ۲۲۵ واحد رسید. این در حالی است که در فرابورس نیز شاخص کل با افت ۲۷ واحدی به رقم ۳ هزار و ۵۶۱ واحد رسید

به گزارش تابناک اقتصادی،  امروز تالار شیشه ای در دومین روز کاری هفته، شاهد روند نزولی شاخص های منتخب بود؛ به گونه ای که، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۲۰۴ واحدی معادل ۰.۲۸ درصد به رقم ۷۲ هزار و ۳۶۰ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۱۶۹ واحدی معادل ۰.۲۳ درصد، عدد ۷۳ هزار و ۷۲۰ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۱۱۳ واحدی معادل ۰.۲۳ درصد به رقم ۴۷ هزار و ۲۲۷ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۰۷۶ واحد کاهش معادل ۰.۳۵ درصد را رقم زد و به سطح ۳۰۶ هزار و ۸۰۱ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۷۶۲ واحد کاهش معادل ۰.۳۹ درصد به رقم ۱۹۵ هزار و ۲۴۲ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۶۰۷ واحد کاهش معادل ۰.۱۱ درصد همراه بود و عدد ۵۴۹ هزار و ۳۸۸ واحد را به نمایش گذاشت.

عقبگرد شاخص کل به ارتفاع ۲۶۹ هزار واحدی/

در معاملات امروز بازار سرمایه، نماد معاملاتی همراه متعلق به شرکت ارتباطات سیار ایران با ۱۳۷ واحد، نماد کچاد متعلق به معدنی وصنعتی چادرملو با ۱۲۳ واحد، نماد حکشتی متعلق به کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با ۱۲۱ واحد، نماد فارس متعلق به صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۱۰۷ واحد، نماد خودرو متعلق به ایران خودرو با ۱۰۴ واحد و نماد وپارس متعلق به بانک پارسیان با ۹۲ واحد کاهش، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

در مقابل، نماد معاملاتی تاپیکو متعلق به س. نفت و گاز و پتروشیمی تأمین با ۲۸۱ واحد، نماد تاصیکو متعلق به سرمایه گذاری صدرتامین با ۹۳ واحد، نماد شیران متعلق به س. صنایع شیمیایی ایران با ۷۳ واحد، نماد شفن متعلق به پتروشیمی فناوران با ۶۲ واحد، نماد افق متعلق به فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش با ۶۱ واحد و نماد رمپنا متعلق به گروه مپنا (سهامی عام) با ۵۸ واحد افزایش، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد شاخص کل بورس داشتند.

عرضه و تقاضا های تالار حافظ

در معاملات امروز و علی رغم افت شاخص های اصلی بورس، سهامداران برای خرید شرکت های غلتک سازان سپاهان (فسازان)، نوش مازندران (غنوش)، صندوق سرمایه گذاری پاداش سهامداری توسعه ۱ (سپاس)، فراورده های نسوزایران (کفرا)، تایدواترخاورمیانه (حتاید)، کاشی پارس (کپارس) و  تراکتورسازی ایران (تایرا) به صف ایستادند و در مقابل شاهد  صفوف پر حجم سهامداران برای خروج از نماد های صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کیان (کیان)، کارگزاران بورس اوراق بهادار (کبورس)، صکوک اجاره خلیج فارس (صفارس ۴۱۲)، بانک پارسیان (وپارس)، تجارت الکترونیک پارسیان (رتاپ)، کمباین سازی ایران (تکمبا) و حق تقدم ماداکتو استیل کرد (فماکح) بودیم.

رفت و آمد های بازار 

به گزارش تابناک اقتصادی، به نقل از نبض بورس؛ در جریان داد و ستد های امروز بورس تهران تا بدین لحظه، نماد معاملاتی شرکت کاشی پارس (کپارس)، لعابیران (شلعاب) با توجه به تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام واطلاعیه منتشر شده در سایت کدال با محدودیت نوسان قیمت، سرمایه گذاری صنایع شیمیائی ایران (شیران) و سیمان هگمتان (سهگمت) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف، دشت مرغاب (غدشت)، گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان (پترول) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب، حق تقدم شرکت های عمران و توسعه فارس (ثفارسح)، بیمه پارسیان (پارسیانح) با توجه به اعلام مهلت پذیره نویسی بدون محدودیت نوسان قیمت، اوراق اختیار خرید سهام شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین (ضپکو ۸۰۷) با توجه به بازگشایی نماد معاملاتی اصلی در بازار نقد (تیپیکو) پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی، عمران و توسعه فارس (ثفارس)، موتورسازان تراکتورسازی ایران (خموتور) پس از برگزاری مجمع عمومی فوق العاده مبنی بر تصویب افزایش سرمایه بدون محدودیت نوسان قیمت، سرمایه گذاری صدر تامین (تاصیکو)، گروه مپنا (رمپنا)، سرمایه گذاری دارویی تامین (تیپیکو) پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی (تاپیکو) پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی و افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف. بازگشایی شدند.

در مقابل  نماد معاملاتی شرکت نوسازی وساختمان تهران (ثنوسا ۱)، محورسازان ایران خودرو (خوساز ۱)، لوله وماشین سازی ایران (فلوله ۱)، کمباین سازی ایران (تکمبا ۱) با توجه به تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام، به منظور برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی توسط ناشر، کالسیمین (فاسمین ۱) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف، نوش مازندران (غنوش ۱) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب، متوقف شدند.

عقبگرد شاخص کل به ارتفاع ۲۶۹ هزار واحدی/ همراه بیشترین تاثیر منفی را ثبت کرد
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها