بازدید: 28

انگلیس، فرمانبر آمریکا و بازنده اول و آخر ماجرای نفتکش است +فیلم

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2002630
سخنان شجاعانه کارشناس سیاسی شبکه عربی الغد مورد توجه رسانه‌های بین المللی قرار گرفت.

انگلیس، فرمانبر آمریکا و بازنده اول و آخر ماجرای نفتکش است +فیلم

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، پس از گذشت چندین هفته  از  اقدام خصمانه و غیرقانونی انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی، مقامات دولت جبل الطارق ابر نفتکش ایرانی گریس- ۱ را برخلاف درخواست های مکرر آمریکا و ممانعت از آزادی  آن، رفع توقیف و آزاد کرد. بسیاری از کارشناسان بین الملل آزادی نفتکش ایرانی توسط انگلیس را شکست مفتضحانه دولت انگلیس و آمریکا دانستند و آن را نتیجه اقتدار ایران معرفی کردند.

بیشتربخوانید: آزادی نفتکش ایرانی سیلی محکمی به انگلیس و آمریکا بود +فیلم

یکی از کارشناسان سیاسی شبکه عربی الغد نیز به شکست مفتضحانه آمریکا و انگلیس در برابر ایران اعتراف کرد و در بخش از سخنان خود گفت:«انگلیس، فرمانبر آمریکا و بازنده اول و آخر ماجرای نفتکش است. انگلیس وقتی کشتی ایرانی را به این شکل توقیف کرد، متوجه محدودیت خود در این مورد شد و احساس کرد که در این موضوع گرفتار شده است».

در ادامه ویدئویی از صحبت های این کارشناس را مشاهده می کنید:

کد ویدیو

سیزدهم تیرماه بود که مقامات دولت جبل الطارق که زیر نظر انگلیس قرار دارد، در اقدامی که از سوی مقامات کشورمان راهزنی دریایی خوانده شد، نفتکش گریس ۱ را که حامل محموله نفتی ایران بود، به بهانه نقض تحریم های اتحادیه اروپا علیه سوریه در نزدیکی آب های این منطقه توقیف کردند.اقدامی که حتی از سوی کارشناسان شبکه بی بی سی فارسی، وابسته به دولت انگلیس نیز غیرقانونی خوانده شد.

انتهای پیام/


انگلیس، فرمانبر آمریکا و بازنده اول و آخر ماجرای نفتکش است +فیلم
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها