بازدید: 1117

وعده رضا رحمانی به صادرکنندگان فرش

منبع : افکار نیوز کد خبر: 2002512
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه یکی از مشکلات صادرکنندگان فرش دستباف مهلت بازگشت ارز حاصل از صادرات است، گفت: برای حل این مشکل با بانک مرکزی رایزنی شده تا این فرصت به یکسال افزایش یابد.
به گزارش افکارنیوز،

 رضا رحمانی امروز در مراسم افتتاحیه بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف گفت: یکی از درخواست های تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف افزایش مهلت بازگشت ارز حاصل از صادرات فرش دستباف است. 

اخبار اقتصادی- وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه مسائل و مشکلات تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف در این نمایشگاه جمع بندی خواهد شد، گفت: با بانک مرکزی  رایزنی هایی انجام داده ایم و پیگیر هستیم تا مهلت بازگشت ارز حاصل از صادرات فرش از 7 ماه  به 12 ماه افزایش یابد. 

وی در پاسخ به این سوال که چه برنامه ای برای توسعه صادرات فرش دارید، گفت: فرش ایرانی مشتریان خاص خود را دارد و اگر بعضی از بازارها را از دست می دهیم قطعا بازارهای دیگری جایگزین می شود. 

* تولیدکنندگان فرش مطابق با سلایق بازارهای جدید تولید می کنند

رحمانی افزود: بازاریابی های جدید شروع شده و یکی از بازارهای کنونی بازار شرق آسیا است اما سلایق این بازار با برخی از بازارهای پیشین متفاوت است بنابراین تولیدکنندگان و صادرکنندگان با درنظر گرفتن این موضوع در حال تولید فرش ها متناسب با سلایق این مشتریان هستند. 

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به حضور تجار و سفرای کشورهای مختلف اظهار داشت: علی رغم شرایط تحریمی که در آن قرار گرفته ایم از این نمایشگاه استقبال خوبی شده است. 

وی درمورد مشکلات مواد اولیه بیان داشت: بعد از بحث بازاریابی مهمترین مساله تامین مواد اولیه برای فرش است که بخشی از این مواد داخلی و بخشی دیگر از طریق واردات تامین می شود که در این مورد هم منتظر نتایج و جمع بندی حاصل از شرکت کنندگان حاضر در نمایشگاه هستیم.

* درباره بازداشت شدگان حوزه خودرو از قوه قضائیه بپرسید

رحمانی تعداد بازداشت شدگان حوزه خودرو گفت: این مورد را از قوه قضاییه بپرسید. 

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در پاسخ به سوالی که شما پیش از این علت تصادف با پراید را خوردن تخمه عنوان کرده بودید گفت: چنین چیزی نگفته ام. 

 بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف امروز یکشنبه سوم شهریور در نمایشگاه بین المللی تهران آغاز به کار کرد و این نمایشگاه تا نهم شهریور آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان است. 

در این نمایشگاه بیش از 740 شرکت تولیدی و صادراتی هنر- صنعت فرش دستباف کشور حضور و مشارکت دارند و گنجینه هایی از قالیچه های دستباف ، مهمترین کالای فاخر ایرانی و آثار کم نظیر بافندگان و هنرمندان ایرانی را به نمایش می گذارند. 

 


وعده رضا رحمانی به صادرکنندگان فرش
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها