بازدید: 66

افزایش قیمت بلیط هواپیما به نفع ایرلاین‌ها نیست

منبع : افکار نیوز کد خبر: 2001245
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بلیط هواپیما نه تنها به نفع ایرلاین ها و ناوگان حمل و نقل هوایی نیست، بلکه با افزایش نرخ بلیط، عملا مردم قادر نخواهند بود که از هواپیما برای ترددهای بین شهری استفاده کنند.
به گزارش افکارنیوز،

 مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره کاهش 17 درصدی میزان پروازهای هوایی در سال 97، گفت: به نظر می رسد که عامل اصلی کاهش آمار مسافرت های هوایی، افزایش قیمت بلیط هواپیما است.

مشکلات ایرلاین ها برای تأمین قطعات و تجهیزات فنی هواپیما

اخبار اقتصادی- نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته در دو سال اخیر با توجه به تشدید تحریم ها علیه کشورمان، ایرلاین ها برای تأمین قطعات و تجهیزات فنی با مشکلاتی روبه رو شده اند، اما این مسئله نمی تواند در کاهش میزان پروازهای هوایی اثرگذار باشد.

افزایش چشمگیر قیمت بلیط هواپیما در یک سال اخیر؛ ایرلاین ها گرانی بلیط را به گردن نرخ ارز می اندازند

متأسفانه در یک سال اخیر شاهد افزایش چشمگیر قیمت بلیط هواپیما در کشور هستیم، ایرلاین ها علت این موضوع را افزایش نرخ ارز و بالا رفتن هزینه های فنی و جاری شرکت های هواپیمایی اعلام می کنند

وی تصریح کرد: متأسفانه در یک سال اخیر شاهد افزایش چشمگیر قیمت بلیط هواپیما در کشور هستیم، ایرلاین ها علت این موضوع را افزایش نرخ ارز و بالا رفتن هزینه های فنی و جاری شرکت های هواپیمایی اعلام می کنند.

قیمت بلیط هواپیما با کاهش نرخ ارز هنوز پایین نیامده است

کیانپور ادامه داد: در حالی ایرلاین ها افزایش نرخ ارز را عامل تشدید قیمت بلیط هواپیما می دانند، که با کاهش قابل توجه نرخ ارز در چند ماه اخیر، قیمت بلیط پروازها هنوز به میزان مطلوب کاهش نیافته است.

افزایش غیرمنطقی نرخ بلیط هواپیما در ایام خاص است

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: یکی از مشکلات پروازهای هوایی، افزایش غیرمنطقی نرخ بلیط هواپیما در ایام خاص است، متأسفانه شاهدیم که قیمت بلیط هواپیما در ایام خاص مانند اعیاد و روزهای تعطیل افزایش چشمگیری پیدا می کند.

وی گفت: به نظر می رسد که شناور بودن قیمت بلیط هواپیما یکی از عوامل بالا رفتن قیمت ها در ایام خاص است، به این گونه که ایرلاین ها این مجوز را دارند که در صورت افزایش تقاضا، قیمت ها را تا سقفی افزایش دهند، اما سقف اعلامی برای قیمت ها بسیار بالا است.

افزایش قیمت بلیط هواپیما به نفع ایرلاین ها و ناوگان حمل و نقل هوایی نیست

وی گفت: به طور حتم افزایش قیمت بلیط هواپیما نه تنها به نفع ایرلاین ها و ناوگان حمل و نقل هوایی نیست، بلکه با افزایش نرخ بلیط، عملا مردم قادر نخواهند بود که از هواپیما برای ترددهای بین شهری استفاده کنند که کاهش 17 درصدی میزان پروازهای هوایی در سال 97 نمایانگر این مسئله است.

شرکت های هواپیمایی باید برای جذب دوباره مسافران تلاش جدی را انجام دهند

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به نظر من شرکت های هواپیمایی باید برای جذب دوباره مسافران تلاش جدی را انجام دهند، که قطعا مرحله نخست این رویکرد باید کاهش قیمت بلیط پروازهای هوایی باشد.

 


افزایش قیمت بلیط هواپیما به نفع ایرلاین‌ها نیست
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها