بازدید: 20

چین: آماده همکاری با ایران برای برقراری صلح و ثبات در منطقه هستیم

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1998340
سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین آمادگی پکن برای همکاری با ایران جهت برقراری صلح و ثبات در منطقه را اعلام کرد.

چین: آماده همکاری با ایران برای برقراری صلح و ثبات در منطقه هستیمبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، «گنگ شوانگ»، سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین در کنفرانس خبری امروز جمعه آمادگی این کشور برای همکاری با ایران جهت برقراری صلح و ثبات در منطقه را اعلام کرد.

سخنگوی وزارت خارجه چین در آغاز این کنفرانس خبری گفت به دعوت «وانگ یی»، وزیر امور خارجه چین، «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران از ۲۵ تا ۲۷ اوت (یکشنبه تا سه شنبه هفته جاری) سفری رسمی به چین خواهد داشت.

شوانگ در پاسخ به سوالی درباره اینکه در جریان سفر ظریف به چین درباره چه موضوعاتی گفتگو خواهد شد گفت: «چین و ایران دوستان سنتی هستند. در این ۳۸ سال که روابط دیپلماتیک ما برقرار شد شاهد توسعه مداوم و پایدار آن بودیم.»

وی اضافه کرد: «در جریان سفر ظریف، وانگ یی با ایشان رایزنی خواهد کرد و درباره روابط دوجانبه و مسائل بین المللی و منطقه گفتگو خواهیم کرد. چین آماده همکاری با ایران در راستای ایجاد پیشرفت های بیشتر در زمینه مشارکت راهبردی ما و برای برقراری صلح و ثبات در منطقه خلیج فارس است.»

شوانگ درباره گزارش ارزیابی وزارت خارجه آمریکا از پایبندی کشور ها به توافقنامه های کنترل تسلیحاتی که چین را به نقض تعهدات خود در زمینه آزمایش سلاح های هسته ای متهم می کند گفت: «هنگامی که بحث از کنترل تسلیحاتی و منع اشاعه مطرح است باید یادآوری کرد که خروج آمریکا از برجام و توافق موشکی با روسیه با مخالفت های جهانی و انتقادات همه جانبه جامعه بین الملل مواجه شد.»

وی اضافه کرد: کاری که آمریکا باید در وهله اول انجام دهد این است که به جای داوری درباره دیگران درباره کارنامه خودش در پایبندی به تعهدات خودش تأمل کند.

انتهای پیام/

 

منبع: فارس


چین: آماده همکاری با ایران برای برقراری صلح و ثبات در منطقه هستیم
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها