بازدید: 54

پلیس با حیوان آزار‌ها برخورد می‌کند/ آزار حیوانات را به پلیس گزارش دهید

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1998024
سرهنگ مرادی درباره مشاهده هر گونه حیوان آزاری و گزارش آن به پلیس توضیحاتی داد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ مراد مرادی معاون اجتماعی نیروی انتظامی تهران بزرگ درپی کلیپ منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر کشتار سگ ها با ابراز تاسف از برخورد صورت گرفته با چندین سگ در مرکز نگهداری از این حیوانات، گفت: ویدیو منتشرشده از کشتار سگ ها مربوط به قبل بوده و جدید نیست، اما از آنچه که برای این حیوانات رخ داده، صرف نظر از زمان وقوع بسیار متاسفم و امیدوارم با همکاری مشترک میان دستگاه ها دیگر شاهد وقوع چنین وقایعی نباشیم.

وی با تاکید بر اینکه براساس آموزه های دینی هرگونه رفتار خشونت آمیز با حیوانات امری مذموم و ناپسند است، گفت: باید حقوق حیوانات رعایت شود و کسی حق ندارد آزاری به آنان برساند. در همین راستا نیز طبق قانون، شهرداری مسئول نگهداری و ساماندهی سگ های بی صاحب و رها شده در شهر است.

مرادی با بیان اینکه باید اصل پیشگیری در مورد حیوانات رعایت شده و مورد توجه مدیران شهری نیز قرار بگیرد، گفت: امیدوارم که در آینده شاهد تکرار حوادثی که در مورد کشتار سگ ها رخ داد، نباشیم.

معاون اجتماعی پلیس پایتخت گفت: سامانه ای هوشمند برای کنترل و نظارت دقیق برعملکرد متصدیان و پیمانکاران ساماندهی سگ ها طراحی و اجرا شود تا براساس آن از وقوع حوادث مشابه جلوگیری شود.

سرهنگ مرادی افزود: با بهره گیری از سیستم های هوشمند و نظارتی و نصب آن ها در محل های نگهداری از سگ ها به راحتی می شد از چنین جنایاتی جلوگیری کرد و به همین دلیل نیز لازم است که این سیستم ها در محل های نگهداری از سگ ها نصب شود.

بیشتر بخوانید: تحویل قاتل فراری مسلح به مقامات رسمی کشورش

وی با تاکید بر اینکه مدیران شهری، فعالان حقوق حیوانات و نمایندگان سازمان های مردم نهاد باید بتوانند از مراکز نگهداری از این حیوانات بازدید کنند، گفت: قطعا افزایش نظارت ها نقش مهمی در جلوگیری از حوادث اینچنینی در آینده خواهد داشت.

معاون اجتماعی فاتب در مورد برخورد پلیس با حیوان آزاری نیز اظهارکرد: قطعا پلیس با افرادی که اقدام به حیوان آزاری کنند، برخوردی قانونی خواهد کرد و در صورت اطلاع از چنین مواردی اجازه آزار حیوانات را نخواهد داد. ضمن اینکه باید وضعیت سلامتی روحی و روانی حیوان آزار ها نیز مورد بررسی قرارگیرد.

وی با تاکید بر نقش مشارکت های مردمی در پیشگیری از حیوان آزاری تصریح کرد: از مردم می خواهم که در صورت مشاهده هرگونه حیوان آزاری در فضای حقیقی موضوع را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ گزارش کرده و چنانچه که موردی را نیز در فضای مجازی مشاهده کردند، مراتب را به پلیس فتا گزارش کنند.

سرهنگ مرادی در مورد تجمعات حامیان حیوانات نیز گفت: تجمعات باید نظامند و با مجوز شورای تامین صورت بگیرد و پلیس با تجمعاتی که موجب اخلال در نظم عمومی و اخلال در عبور و مرور و ترافیک شود، برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام/

ضرورت رعایت حقوق حیوانات

پلیس با حیوان آزار‌ها برخورد می‌کند/ آزار حیوانات را به پلیس گزارش دهید
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها