بازدید: 110

وظیفه اصلی منتظران ظهور از منظر پیامبر اکرم (ص)

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1997964
رسول اکرم (ص) در خطبه غدیر علاوه بر اعلام ولایت امام زمان (عج)، ویژگی های منتظران واقعی را هم بیان کرده اند.
به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام و المسلمین کفیل کارشناس مذهبی و پژوهشگر دینی، درباره مسیر ولایت که در نهایت به امام زمان (عج) ختم می شود، گفت: نبی خاتم (ص) جامع موضوع ولایت را مطرح کردند. ایشان فرمودند إِنَّ خَاتَمَ الْأَئِمَّةِ مِنَّا الْقَائِمُ الْمَهْدِی ا آخرین امام ما حضرت مهدی (عج) است. أَلاَ إِنَّهُ اَلْمُنْتَقِمُ مِنَ اَلظَّالِمِینَ او کسی است که می آید و از ظالمان انتقام می گیرد. او می آید و آنچه دژ، کاخ و هر آنچه ساخته دست استکبار است را فتح می کند و از بین برنده نگاه شرک آمیز عالم است. او کسی است که می آید، قدم بر می دارد و دین خدا را یاری می کند و علم را توسعه می دهد.

اخبار مذهبی _ وی افزود: ظهور یعنی اینکه همه خوبی ها در عالم توسعه پیدا می کند. پیامبر اکرم (ص) در خطبه غدیر می فرمایند که با آمدن حضرت حجت (عج) انتقام از ظالمان گرفته می شود، شرک، کفر و فسق از بین می رود و همه خوبی ها جلوه پیدا می کند. پیامبر اکرم (ص) در خطبه غدیر این نکته را هم متذکر می شوند که باید روح مقابله با شرک را داشته باشیم و همراه امام عصر (عج) باشیم. وقتی در وصف امام می گویند او می آید و انتقام می گیرد این روح باید در وجود انسان باشد تا همراه امام زمان باشد. ما می خواهیم بیعت کنیم؛ بیعت غدیر ما بیعت با امام زمان (عج)، فرزند امیرالمومنین (ع) است.

حجت الاسلام و المسلمین کفیل گفت: اگر می خواهیم یار امام زمان (عج) باشیم، باید آنچه ایشان می خواهند در حکومتشان انجام دهند، ما پیش از ظهور انجام دهیم. غدیر یعنی فهم اوصاف حکومت امام عصر (عج) و عمل کردن به آن اوصاف در دوره غیبت، غدیر یعنی بلند کردن پرچم ظلم ستیزی مقابله با آمریکا و استکبار، غدیر بیعت با علی (ع) است چراکه امیرالمومنین (ع) کسی است که با دوستان خدا دوست و با دشمنان خدا دشمن بود. بیعت غدیری یعنی دوستی با دوستان خدا و دشمنی با دشمنان خدا که اهل غدیر در این بیعت محکم هستند.

 


وظیفه اصلی منتظران ظهور از منظر پیامبر اکرم (ص)
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها