بازدید: 26

بازارها باید از کالا‌های داخلی پر شود / رونق تولید زمینه ساز اشتغالزایی و بهبود معیشت مردم

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1997355
شیخی گفت:برای رونق تولید در کشور باید بازار از کالا‌های داخلی پر شود که این امر باعث اشتغالزایی و بهبود معیشت مردم می شود.

وابستگی به غرب در صورت عدم اجرایی شدن رونق تولید در کشورشیخی کارشناس مسائل اقتصادی در گفت وگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به شعار امسال که رونق تولید در کشور  است، گفت: مقام معظم رهبری امسال را سال رونق تولید نام نهادند از این رو سیاست های ما هم باید در زمینه تحقق شعار سال باشد به طوری که تمامی دستگاه ها باید در این مسیر حرکت کنند.

او افزود: برای رونق تولید در کشور باید به مولفه ها و عوامل موثر در تولید توجه بسزایی داشت و بازار از کالا های داخلی پر شود که این امر باعث اشتغالزایی و بهبود معیشت مردم می شود.

این کارشناس مسائل اقتصادی در ادامه نقش بانک ها را در رونق تولید مهم خواند و اضافه کرد: بانک ها باید به عنوان یک تسهیل گر و کمک کننده تولید را رونق دهند.

شیخی تصریح کرد: با موثر واقع شدن نقش رونق تولید در اقتصاد کشور، زمینه  اشتغال برای جوانان تحصیل کرده در داخل کشور هرچه بیشتر فراهم می شود.

وی بیان کرد: به این منظور فرهنگ جامعه باید به سمتی برود که خانوار توجه ویژه ای به کالای ایرانی و خرید آن داشته باشند، ما باید از تمام ظرفیت های خودمان استفاده کنیم و تولیدکنندگان  هم باید کالا ها را با کیفیت و قیمت تمام شده  مناسب روانه بازار کنند.

این کارشناس مسائل اقتصادی اضافه کرد: در صورت اجرایی نشدن شعار سال ،  وابستگی کشور به بیگانگان و افزایش بیکاری را شاهد خواهیم بود.

وی در ادامه نقش رسانه ها را در انعکاس این پیام، مهم خواند و افزود: رونق تولید موجب استقلال کشور از بیگانگان خواهد شد. در واقع همه باید در تلاش باشند که این شعار در جامعه جایگاه واقعی خود را پیدا کند و به درستی اجرایی شود.

بیشتر بخوانید:راهکار ایجاد توازن میان مصرف داخلی و صادرات چیست؟

شیخی گفت: باید قانون استفاده از حداکثر توان تولید داخل در کشور اصلاح شود. باید به کالا هایی که وارد می شوند متکی نباشیم و خود ماهم به دنبال خلق جدید آن کالا یا مشابه آن باشیم که قطعا این کار با حمایت مسئولان امکان پذیر است.

این استاد دانشگاه اصلاح نظام بانکی کشور را برای عملکرد هرچه بهتر رونق تولید ضروری دانست و افزود: پرداخت سود تسهیلات بانکی به صورت یارانه به واحد های تولیدی از سوی دولت و تأمین نیازمندی های این واحد ها  از جمله راهکار های حمایت بانک ها از تولید است.

انتهای پیام/

رونق تولید موجب استقلال کشور از بیگانگان می شود

بازارها باید از کالا‌های داخلی پر شود / رونق تولید زمینه ساز اشتغالزایی و بهبود معیشت مردم
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها