بازدید: 58

توقف ساخت ۱۹ خوابگاه دانشجویی به دلیل نبود بودجه/ اعطام وام نوسازی به دانشگاه‌های علوم پزشکی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1997345
معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت گفت: متاسفانه به دلیل محدودیت‌های مالی ۱۹ پروژه ساخت خوابگاه دانشجویی ناتمام مانده است.

تاپ/ خوابیدن 19 پروژه خوابگاهی به دلیل نبود اعتبارات / رایزنی با صندوق رفاه جهت کمک به پرداخت اقساط دانشگاه های علوم پزشکیسیما لاری معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به فعالیت های فرهنگی، دانشجویی وزارت بهداشت اظهار کرد: یکی از دغدغه های اصلی وزارت بهداشت فراهم کردن یک الگوی تغذیه ای سالم  ویژه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی در سراسر کشور است و بر همین اساس کارگروه هایی در وزارت بهداشت تشکیل شده است.

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت ادامه داد: با توجه به افزایش هزینه های جاری و بروز مسائل اقتصادی موضوع راه اندازی آشپزخانه های صنعتی برای سرویس دانشجویان علوم پزشکی مطرح شده است که هر یک از مراکز آموزشی به فراخور موقعیت خودشان تغذیه سالم را برای دانشجویانشان فراهم کنند.

افتتاح یک خوابگاه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی در آینده ای نزدیک

لاری با اشاره به پروژه های خوابگاهی وزارت بهداشت تأکید کرد: در حال حاضر ۲۱ پروژه خوابگاهی ویژه دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور در دست اقدام داریم که متأسفانه به دلیل محدودیت های مالی ۱۹ پروژه ناتمام مانده است و تنها کار ساخت و تجهیز یک خوابگاه به پایان رسیده و خوابگاه دیگری در شرف افتتاح است.

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت بیان کرد: با توجه به کمبود اعتبارات مشکلات اقتصادی تفاهم نامه ای با صندوق رفاه انجام شده است و این نهاد در راستای نوسازی خوابگاه ها وام هایی به دانشگاه های علوم پزشکی می دهد و با رایزنی با صندوق رفاه مقرر شده است که این سازمان در پرداخت اقساط وام های دانشگاه های علوم پزشکی کمک کند.

بیشتر بخوانید: سرانه غذای دانشجویی در سال ٩٨ چند میلیون تومان است؟

وی گفت: سیاست وزارت بهداشت این است که دانشگاه های علوم پزشکی خوابگاه های فرسوده خود را نوسازی کنند تا از تحمیل هزینه های ساختمان های فرسوده جلوگیری به عمل آید.

انتهای پیام /


توقف ساخت ۱۹ خوابگاه دانشجویی به دلیل نبود بودجه/ اعطام وام نوسازی به دانشگاه‌های علوم پزشکی
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها