بازدید: 21

مقام آمریکایی: هر گونه کمک به نفتکش ایرانی با تحریم‌های آمریکا مواجه خواهد شد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1997335
یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا گفت هر گونه کمک به ابرنفتکش گریس ۱ که در حال حرکت در دریای مدیترانه است ممنوع است.

مقام آمریکایی: هر گونه کمک به نفتکش ایرانی با تحریم های آمریکا مواجه خواهد شدبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا پنجشنبه گفت واشنگتن قاطعانه تحریم ها علیه نفتکش «گریس ۱» که به «آدریان دریا» تغییر نام داده را اجرا خواهد کرد و هر گونه کمک به این ابرنفتکش که در حال حرکت در دریای مدیترانه است ممنوع است.

این مقام وزارت خارجه آمریکا که خواسته نامش فاش نشود در گفتگو با رویترز از کشور ها خواسته به نفتکش ایران اجازه پهلوگیری ندهند. او گفت: «بخش کشتی رانی زیر ذره بین است و ما قاطعانه تحریم های آمریکا را اجرا می کنیم.»

وبگاه های رصد اطلاعات مربوط به خطوط کشتی رانی مدعی شده اند نفتکش آدریان دریا در حال حرکت به سمت یونان است، اما نخست وزیر یونان پنجشنبه گفت این نفتکش در حال حرکت به سمت این کشور نیست.

این مقام آمریکایی گفت ایالات متحده علیه هر کسی که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به نفتکش مورد نظر کمک کند اقدام خواهد کرد. وی گفت: «همه طرف ها در بخش کشتی رانی باید ارزیابی های مناسب را انجام دهند تا اطمینان حاصل کنند در حال تجارت با طرف های تحت تحریم یا محموله های مشمول تحریم نیستند و یا تجارت برای چنین طرف ها یا محموله هایی را مستقیماً یا غیرمستقیم تسهیل نمی کنند.»

این نفتکش که حامل بیش از دو میلیون بشکه نفت خام ایران است، از یک ماه و نیم پیش در توقیف جبل طارق بود و نهایتا بامداد دوشنبه (به وقت تهران) این منطقه را ترک کرد. وبگاه های رصد خطوط کشتی رانی مقصد این کشتی را بندر «کالاماتا» در یونان اعلام کرده بودند. این نفتکش در حالی آزاد شد که دولت آمریکا رسما از جبل طارق خواسته بود به بازداشت آن ادامه دهد. وزارت خارجه آمریکا حدود یک هفته پیش در بیانیه ای به یونان و دیگر بنادر مدیترانه هشدار داده است که در صورت میزبانی از این نفتکش، ممکن است با تحریم روبرو شوند.

انتهای پیام/


مقام آمریکایی: هر گونه کمک به نفتکش ایرانی با تحریم‌های آمریکا مواجه خواهد شد
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها