بازدید: 28

آندوسکوپی به انتقال بیماری‌های عفونی و ایدز می‌انجامد؟

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1997326
فوق تخصص گوارش و کبد با رد هر گونه احتمال انتقال بیماری‌های عفونی و ایدز از طریق اندوسکوپی گفت: با توجه به ضدعفونی شدن تجهیزات اندوسکوپی در مراکز درمانی این موضوع صحت ندارد.

سید موید علویان فوق تخصص گوارش و کبد در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با اشاره به تجهیزات درمانی در حوزه بیماری های گوارشی و کبد، گفت: تجهیزات مورد نیاز برای تشخیص بیماری های گوارشی در کشور وجود داشته و از این نظر مشکلی وجود ندارد.


وی با بیان اینکه روند درمان بیماری های گوارشی در کشور با محدودیتی مواجه نیست، افزود: خوشبختانه در سال های اخیر در حوزه تشخیص و درمان بیماری های گوارشی و کبد پیشرفت های خوبی حاصل شده است.


علویان در بخش دیگر مصاحبه خود در پاسخ به این سوال که آیا آندوسکوپی به انتقال بیماری های عفونی می انجامد یا خیر، گفت: با توجه به پیشرفت های بسیاری که صورت گرفته و ضدعفونی شدن تجهیزات آندوسکوپی در مراکز درمانی انتقال بیماری های عفونی و ایدز از این طریق غیر ممکن است.


وی ادامه داد: در ۱۵ سال اخیر با انتقال بیماری های عفونی به وسیله آندوسکوپی مواجه نشده ام، زیرا رعایت موارد ضدعفونی به شدت صورت می گیرد.


فوق تخصص گوارش و کبد یادآور شد: اگر موارد بهداشتی رعایت شود در هیچ کدام از موارد درمانی انکان انتقال بیماری وجود ندارد.


انتهای پیام/


آندوسکوپی به انتقال بیماری‌های عفونی و ایدز می‌انجامد؟
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها