بازدید: 53

۴ مرز کشور برای پذیرایی از مسافران اربعین آماده شد/ پیش بینی سفر ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار زائر ایرانی در اربعین امسال

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1997229

حسن نیا گفت: امسال مسافران اربعین می توانند از ۴ مرز (خسروی، مهران، چذابه و شلمچه) برای سفر به کربلا و نجف در ایام اربعین استفاده کنند.

 

آمادگی ۴ مرز کشور برای پذیرایی از مسافران اربعین/ قیمت نهایی بلیت اتوبوس برای ایام اربعین در هفته آینده مشخص می شودعبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه امسال مسافران اربعین می توانند از ۴ مرز برای سفر به کربلا و نجف در ایام اربعین استفاده کنند، گفت: مرز خسروی، مهران، چذابه و شلمچه برای تمامی زائران ایرانی آماده شده است و زائران ایرانی و سایر کشور ها می توانند از این مرزها امسال استفاده کنند.

 

پیش بینی سفر ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار زائر ایرانی در اربعین امسال

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان اینکه پیش بینی شده بین ۲ میلیون تا ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار زائر امسال از این ۴ مرز جهت تردد استفاده کنند، گفت: آمار ها نشان می دهد که بیشترین تردد زائران از مرز مهران و خسروی است به طوری که در مرز مهران یک میلیون و تردد و در مرز خسروی ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تردد ثبت شده است.

حسن نیا با بیان اینکه امسال سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تمام تلاش خود را برای آماده سازی این ۴ مرز انجام داده است، گفت: آمار ها در سال های گذشته نشان داده است که میزان تردد زائران با اتوبوس ۱۰ تا ۱۵ درصد است و بیشترین میزان تردد هم از طریق مرز های زمینی بوده البته امسال راه آهن و بخش هوایی هم اقدامات لازم را جهت تردد راحت تر مسافران انجام داده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره افزایش قیمت بلیت اتوبوس هم گفت: هنوز به جمع بندی نهایی جهت افزایش بلیت اتوبوس نرسیده ایم و مقرر شده در هفته آینده جلسه ای با شرکت های حمل و نقل مسافری برگزار کنیم. امیدواریم اتفاق خاصی جهت گرانی قیمت بلیت اتوبوس رخ ندهد.

او بیان کرد: امسال با توجه به اینکه تمامی زیرساخت ها در پایانه های مرزی آماده شده است بیشترین تردد از این مرز ها انجام خواهد شد و ما سعی کرده ایم تمام مشکلات پایانه های مرزی را که در سال های گذشته برای زائران مشکل ساز شده بود برطرف کنیم.

حسن نیا با بیان اینکه تعدادی مسافر هم از سایر مرز ها مانند میرجاوه، مرز پاکستان، مرز افغانستان، مرز آستارا از کشور آذربایجان وارد کشور می شوند و از مرز های ایرانی جهت اعزام به کشور عراق استفاده می کنند بنابراین زیر ساخت های لازم جهت پذیرایی از این مسافران را هم فراهم کرده ایم.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: تمام نیاز های رانندگان اتوبوس برای تأمین سوخت و همچنین تأمین روغن موتور و لوازم یدکی را جهت استفاده اتوبوس ها فراهم کرده ایم.

انتهای پیام /


۴ مرز کشور برای پذیرایی از مسافران اربعین آماده شد/ پیش بینی سفر ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار زائر ایرانی در اربعین امسال
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها