بازدید: 57

همه آنچه درباره آپاندیسیت باید بدانید +علائم ترکیدگی آپاندیس

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1997023
یک جراح عمومی گفت: از آنجایی که آپاندیس متورم به هر عفونتی در بدن واکنش نشان می‌دهد، بنابراین انسداد آن از طریق عفونت نیز ممکن است اتفاق بیفتد.

آذر کیوان جراح عمومی در گفت وگو با خبرنگار حوزه کلینیک  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آپاندیس  و دردهای شکمی اظهار کرد: این نوع بیماری در همه سنین اتفاق می افتد، اما بیشتر در سن کودکی ظاهر می شود و در نهایت  افراد به جراحی شکمی نیاز پیدا می کنند، البته بیماری هایی انگلی و اجسام خارجی هم ممکن است باعث بروز بیماری شوند، در بیشتر موارد نمی توان دلیل قطعی برای وقوع آپاندیسیت در حین جراحی پیدا کرد اما اگر این عارضه زود تشخیص داده شود منجر به جراحی آپاندکتومی می شود.

بیشتر بخوانید: آپاندیسیت؛ بیماری بدون عارضه که باید سریعا عمل شود

وی درباره عوامل تاثیر گذار آپاندیسیت بیان کرد: عوامل مختلفی اعم از سرطان یا عفونت، وجود مدفوع و حتی جسم خارجی موجب این بیماری می شوند؛ از آنجایی که آپاندیس متورم به هر عفونتی در بدن واکنش نشان می دهد، بنابراین انسداد آن از طریق عفونت نیز ممکن است اتفاق بیفتد، البته باید گفت این نوع بیماری اگر زود درمان نشود موجب مرگ فرد خواهد شد.

ساعت ۲۱/ عارضه ای دردناک که قابل درمان است

مهم ترین علائم آپاندیس

جراح عمومی درباره علائم آپاندیس گفت: احساس درد معمولا از ناحیه ناف شروع می شود و تا قسمت شکم هم حس خواهد شد، درد کم کم ظاهر می شود و رفته رفته شدت می گیرد. نشانه هایی همچون درد با حرکت، تنفس عمیق، سرفه، عطسه، راه رفتن، یا لمس، وجود دارد که با گذشت زمان اگر درمان نشود بدتر خواهد شد. علائمی همچون تهوع و گاهی استفراغ، یبوست و ناتوانی در دفع گاز، اسهال، تب خفیف، که در این نوع بیماری به سرعت ظاهر می شوند. شکم فرد مبتلا متورم می شود و قابل تشخیص است.

بیشتر بخوانید: آپاندیسیت چیست؟

وی درباره تشخیص آپاندیس اظهار کرد:گاهی اوقات علائم این نوع بیماری با بیماری های دیگر شباهت دارد و فرد مبتلا دچار گمراهی می شود، بیماری هایی مانند مشکلات کیسه صفرا، عفونت مثانه یا مجاری ادراری، بیماری کرون، التهاب معده، عفونت روده و مشکلات تخمدان است. اما با مراجعه به پزشک به راحتی قابل تشخیص است، البته باید گفت تشخیص آپاندیسیت در کودکان زیر سه سال، در زنان و مردانی که بیش از ۶۰ سال سن دارند و در زنان باردار به این علت که درد های گوناگونی دارند، مشکل تر بوده و با خطرات بیشتری همراه خواهد بود.

ساعت ۲۱/ عارضه ای دردناک که قابل درمان است

جراح عمومی درباره درمان آپاندیس بیان کرد:درمان عفونت آپاندیس به سبب وجود شباهت های آن با علائم بیماری های دیگر سخت تر است. اما اگر جزو افرادی هستید که سریع به درد آپاندیس مشکوک شده اید باید فورا به پزشک مربوطه مراجعه کنید تا جراحی مورد نیاز انجام شود. زیرا با هیچ درمان دارویی این نوع بیماری رفع نمی شود. اگر درمان فوری انجام شود می توان جلوی پیشرفت و عوارض این نوع بیماری را گرفت.

وی یادآوری کرد: البته چند درصد از افراد هستند که بعد از جراحی متوجه سالم بودن آپاندیس خود می شوند، اما درصد کمی وجود دارد.


همه آنچه درباره آپاندیسیت باید بدانید +علائم ترکیدگی آپاندیس
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها