بازدید: 52

راهنما و معرفی اجزای سرویس خواب

تخت یک وسیله مهم و ضروری در سرویس خواب به شمار می‌آید که معمولا از تشک، بالش و ملحفه تشکیل شده است که در اندازه و سایز‌های متفاوت با توجه به نیاز خودتان میتوانید انتخاب کنید.
یکی از مهم ترین ارکان اتاق خواب سرویس خواب می باشد، که از اجزای متفاوت تشکیل شده است. در واقع سرویس خواب به مجموعه وسایلی در اتاق خواب گفته می شود که برای رفاه حال افراد و ایجاد یک خواب راحت در نظر گرفته شده است و در طرح ها و رنگ های مختلف موجود می باشد. برای اینکه بتوانید یک سرویس خواب مناسب را انتخاب کنید ابتدا باید با اجزای آن آشنایی پیدا کنید. ما در این مقاله سعی می کنیم که به اختصار در مورد آن و همچنین در مورد سرویس خواب نوجوان که برای سنین ۱۲ سال به بالاست و سرویس خواب نوزاد که مختص سنین زیر ۱۲ سال است توضیحاتی را ارئه بدهیم.

اجزای سرویس خواب:

سرویس خواب شامل موارد زیر می باشد:
۱- تخت
۲- پاتختی
۳- میز توالت
۴- آینه
۵- کمد
۶- پاف
 
راهنما و معرفی اجزای سرویس خواب

۱- تخت:

تخت یک وسیله مهم و ضروری در سرویس خواب به شمار می آید که معمولا از تشک، بالش و ملحفه تشکیل شده است که در اندازه و سایز های متفاوت با توجه به نیاز خودتان میتوانید انتخاب کنید.

از تخت خواب در چند نوع استفاده می شود، بسته به نوع مصرف کننده آن تخت ممکن است دو نفره و یا یک نفره باشد. در سرویس خواب بزرگسالان از تخت خواب های دو نفره استفاده میشود، اما در سرویس خواب نوزاد و نوجوانان از تخت های یک نفره استفاده می شود. دقت داشته باشید که در انتخاب سرویس خواب به اولین وسیله ای که در آن باید دقت کنید تخت خواب است، زیرا محل اصلی استراحت و همچنین جزء مهم در سرویس خواب تخت می باشد.

۲- پاتختی:

پاتختی نیز مانند دیگر وسایل یک سرویس خواب مورد استفاده زیادی قرار میگیرد. پاتختی معمولا در کنار تخت قرار میگیرد و افراد میتوانند وسایل خود را از قبیل عینک، قرص، لیوان آب، چراغ خواب و شب خواب را بر روی آن قرار دهند در ضمن پاتختی دارای کشو هایی هست که میتوان برای نگهداری دیگر وسائل از آن استفاده نمود.

اندازه ی پاتختی معمولا با توجه به ابعاد تخت تعیین میگردد به طوری که وقتی فرد بر روی تخت قرار می گیرد بتواند به راحتی به آن دسترسی داشته باشد. پاتختی ها انواع مختلف و متفاوتی دارند از قبیل:

۱- پاتختی شناور (شلف دیواری)
۲- پاتختی نیم دایره
۳- میز پاتختی پایه بلند
۴- میز پاتختی کوتاه
۵- میز پاتختی دو طبقه
و...

۳- میز توالت:

از مهم ترین اجزاء در سرویس خواب که معمولا بانوان بیشتر از آن استفاده می کنند میز توالت و یا همان میز آرایش است. در گذشته میز توالت در حمام و یا دستشویی قرار می گرفت، اما با گذشت زمان و با کوچک تر شدن منازل کم کم مکان آن تغییر پیدا کرد و به اتاق خواب راه پیدا کرد. از میز توالت برای نگهداری وسایل آرایشی و بهداشتی شخصی استفاده می شود، که دارای کشو هایی نیز برای نگهداری لباس ها نیز هست.

آینه نیز بر روی میز آرایش قرار می گیرد، اگر در خانه تان کودک خردسال دارید توصیه می شود که از میز توالت های متصل به آینه استفاده نمایید تا امکان سقوط آینه کاهش پیدا کند. سعی کنید میز آرایشی را انتخاب کنید که وقتی در مقابل آن قرار می گیرید پا های شما به زیر آن برود در غیر اینصورت اگر میز آرایشی را انتخاب می کنید که تماما از کشو می باشد قرار گرفتن در مقابل آن کار سختی می باشد.

۴-آینه:

یکی دیگر از لوازم جانبی سرویس خواب آینه می باشد که به وفور از آن استفاده می شود. آینه در اتاق خواب باعث بزرگ تر نشان دادن اتاق خواب نیز می شود. در سرویس خواب معمولا از آینه های قدی، رومیزی و یا متصل به دیوار استفاده می شود البته استفاده از آینه های قدی در اتاق خواب های کوچک توصیه نمی شود، چون فضای زیادی از اتاق را در بر می گیرد.

۵- کمد:

کمد نیزیکی از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده ی سرویس خواب به شمار می رود، که به صورت تکی یا با ترکیبی از آینه، استفاده می شود. کمد یکی از وسایل ضروری اتاق خواب است که از آن برای نگهداری البسه و کیف و کفش استفاده می شود البته در اتاق های با فضای کم وجود کمد لازم و ضروری نمی باشد و به جای آن میتوان از تخت های کشودار استفاده نمود. اگر میخواهید که در سرویس خواب خود کمد هم داشته باشید بهتر است که نحوه ی چیدمان ان به گونه ای باشد که با فاصله از تخت قرار گرفته باشد و از قرار دادن آن در بالای تخت به موجب خطرناک بودن آن جلوگیری کنید. همچنین طریقه قرار گرفتن آن باید به نحوی باشد که در باز و بسته کردن درب آن مشکلی نداشته باشید و وسیله ای مانع راهتان نشود.

۶- پاف:

پاف یکی از اجزای جانبی سرویس خواب به شمار می رود که به صورت مبلی بدون پشتی در پایین تخت قرار داده می شود. پاف ها انواع گوناگونی دارند و حتی از نوع صندوقی آن می توان برای نگهداری وسایل استفاده نمود اگر از پاف استفاده می کنید بهتر است که رنگ آن با رنگ تختتان متفاوت باشد تا تضاد جالبی به وجود آید و دکوراسیون اتاقتان جذاب تر به نظر برسد. حتما سعی کنید که ارتفاع پاف از تخت پایین تر باشد، زیرا در صورت بلند تر بودن جلوه ی نامناسبی به اتاق خواهد داد.
 
راهنما و معرفی اجزای سرویس خواب

سرویس خواب نوجوانان:

اندازه استاندارد برای یک تخت خواب برای نوجوانان باید با عرضی بین ۹۰ تا ۱۱۰ سانتی متر باشد، چون در حال رشد می باشند بهتر است که تخت خواب هایی با طول ۲۰۰ سانتی متر انتخاب نمایید. در هنگام خرید تخت نوجوانان دقت داشته باشید که حتما از جنس مرغوب در آن استفاده شده باشد، زیرا ممکن است که نوجوان شما نسبت به چوب آن آلرژی داشته و باعث ایجاد حساسیت شود پس بهتر است که در هنگام خرید تخت خواب برای نوجوانان از خرید تخت خواب دست دوم صرف نظر شود.

برای خرید تخت نوجوانان به این نکته توجه داشته باشید: اگر میخواهید که از تخت فرفوژه برای آن ها استفاده نمایید بهتر است که لبه های آن تیز نباشد، چون ممکن است که کودک شما خود را بر روی تخت خواب پرت کند و باعث آسیب دیدن در صورت برخورد به لبه های تیز آن بشود. همچنین برای نوجوانان بهتر است که از سرویس خواب هایی با رنگ شاد و گرم استفاده شود.
 
راهنما و معرفی اجزای سرویس خواب
سرویس خواب نوزاد:

شاید مهم ترین وسیله ای که در سیسمونی نوزاد قرار می گیرد سرویس خواب آن می باشد. سرویس خواب نوزاد توسط پدر و مادر او با توجه به سبک اتاق و دکوراسیون آن انتخاب میشود بهتر است که برای نوزاد از سرویس خواب های ضد حساسیت و با جنس مرغوب استفاده نمود. معمولا در ماه های ابتدایی نوزاد استفاده ای از تخت خود ندارد و بیشتر وقت خود را در گهواره ای در کنار پدر و یا مادر خود هستند.

مهم ترین معیار برای انتخاب یک سرویس مناسب برای نوزاد شما اندازه قد و وزن نوزاد شماست و همچنین تخت آن باید دارای لبه های بلندی باشد که از افتادن نوزاد شما جلوگیری کند. بهترین رنگ برای انتخاب سرویس خواب نوزاد شما رنگ های روشن مانند رنگ های کرم تا استخوانی می باشد که به محض کثیف شدن شما متوجه آن می شوید. جنس چوبی بهترین انتخاب برای تخت نوزاد شما می باشدو به هیچ عنوان از تخت های فرفوژه برای نوزاد خود استفاده ننمایید. با استفاده از این نکات شما میتوانید انتخاب مناسب تری برای خرید سرویس خواب برای خود و فرزندانتان داشته باشید.

راهنما و معرفی اجزای سرویس خواب
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11
 • راهنما و معرفی اجزای سرویس خواب


  تخت یک وسیله مهم و ضروری در سرویس خواب به شمار می‌آید که معمولا از تشک، بالش و ملحفه تشکیل شده است که در اندازه و سایز‌های متفاوت با توجه به نیاز خودتان میتوانید انتخاب کنید.
 • خرید سرویس خواب کودک، راهنما


  هنگام انتخاب سرویس خواب کودک بهتر است سرویسی انتخاب کنید که هم در کودکی و هم در نوجوانی پاسخگوی نیاز او بوده و همچنین با تغییرات خلق و خو و سلیقه او نیز در دوره‌های ابتدایی زندگیش همخوانی داشته باشد.
 • راه اندازی سامانه الکترونیکی معرفی استاد راهنما و مشاور به دانشجو


 • افزایش کیفیت خواب با انتخاب سرویس خواب مناسب


 • معرفی اجزای مختلف جلوبندی یک خودرو


  جلوبندی به قسمت زیرین جلوی خودرو گفته می‌شود که وظیفه تعلیق یا خوش‌دستی (هندلینگ) خودرو در چاله‌ها، دست‌انداز‌ها و پیچ‌های جاده را دارد.
 • سرویس خواب کودک چند؟


  سرویس خواب ۳ تکه نوزاد با مبلغ ۱۷۷ تومان در بازار به فروش می‌رسد.
 • زیباترین و بهترین سرویس خواب کدام است؟


  سرویس خواب از مهمترین قسمت های خانه ی شماست. بهتر است قبل از خرید آن حتما به نکاتی توجه داشته باشید. جدیدترین ها را همیشه دنبال کنید . در اینجا ما در مورد جدیدترین و بهترین های سرویس خواب برای شما خواهیم گفت. به دنبال چه سرویسی برای اتاق خواب خود هست
 • سرویس خواب نوزاد، انتخاب مدل‌های پرفروش


  امروزه دکور اتاق کودک به کار بسیار حساس و از طرفی لذت بخشی تبدیل شده است، برای پدر و مادر‌هایی که اشتیاق فراوان برای ورود عضو جدید در جمع خود دارند، آماده بودن همه چیز قبل از تولد فرزندشان در اولویت قرار می‌گیرد.
 • سرویس خواب نوزاد، انتخاب مدل‌های پرفروش


  امروزه دکور اتاق کودک به کار بسیار حساس و از طرفی لذت بخشی تبدیل شده است، برای پدر و مادر‌هایی که اشتیاق فراوان برای ورود عضو جدید در جمع خود دارند، آماده بودن همه چیز قبل از تولد فرزندشان در اولویت قرار می‌گیرد.
 • سرویس خواب نوزاد، شامل چه مواردی است؟


  بهترین سرویس خواب نوزاد را چطور انتخاب کنیم؟ کدام مدل را بخریم؟
 • راهنمای خرید سرویس خواب کودک


  هنگام انتخاب سرویس خواب کودک بهتر است سرویسی انتخاب کنید که هم در کودکی و هم در نوجوانی پاسخگوی نیاز او بوده و همچنین با تغییرات خلق و خو و سلیقه او نیز در دوره‌های ابتدایی زندگیش همخوانی داشته باشد.
 • بالسا چوب، سرویس خواب کودک و نوجوان


  برای یک خواب خوب باید خیالتان از همه چیز راحت باشد اگر جای خواب و اتاق خواب استاندارد نباشد دیگر خبری از خواب خوش و راحت نیست و کم خوابی باعث می شود درگیر وضعیتی شوید که حتی تصورآن هم سخت است.
 • سرویس خواب مناسب نوزاد، ست بخریم یا تکی؟


  نوزادان بیشتر وقت خود را در سرویس خواب می گذارند از این رو، در حالی که راحتی آن مهم است، ایمنی آن نیز ضروری است.
 • افتتاح اتوبوس پنج ستاره با سرویس خواب/ عکس


  این اتوبوس در مسیر لس آنجلس به سان فرانسیسکو راه اندازی شده است و علاوه بر سالن مجهز به 24 تخت خواب، به یک سالن نشیمن عمومی و حمام مجهز است. در این اتوبوس به مسافران اینترنت وای فای عرضه می شود و قیمت بلیت آن در مسیر یکطرفه 115 دلار است. اتوبوس در سا
 • افتتاح اتوبوس پنج ستاره با سرویس خواب (+عکس)


پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها