بازدید: 39

ارائه کاربرگ به اجلاس ایکائو برای بررسی آثار تحریم‌ بر ایمنی هوانوردی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1996763
شرفی از اراده ایران برای ارائه چند کاربرگ برای بررسی آثار تحریم‌ بر ایمنی هوانوردی منطقه خاورمیانه در اجلاس عمومی ایکائو خبر داد.

ارائه کاربرگ به اجلاس ایکائو برای بررسی آثار تحریم  بر ایمنی هوانوردیبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری راه و شهرسازی محمد سعید شرفی، مدیر کل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری، با اشاره به قصد ایران برای ارائه چند کاربرگ علیه تحریم های ایالات متحد آمریکا در اجلاس سازمان جهانی هواپیمایی کشوری (ایکائو) گفت: از دو ماه پیش در یک اعلامیه در وبسایت سازمان اعلام شده بود که اگر از سوی صنعت و یا مجامع علمی، کاربرگی وجود دارد، می تواند به سازمان هواپیمایی کشوری ارائه شود تا از سوی سازمان در مجمع عمومی ایکائو مطرح شود.

وی ادامه داد: تعدادی کاربرگ از سوی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و چند مرجع دیگر به سازمان هواپیمایی کشوری ارسال شده است. به همین دلیل در سازمان کمیته ای تشکیل شد تا کاربرگ ها از لحاظ شکلی و حقوقی بررسی و کاربرگ های نهایی شده در اجلاس ایکائو مطرح شود.

شرفی با اعلام اینکه حداقل سه کاربرگ پیشنهادی ایران در حوزه تحریم هاست، گفت: یک کاربرگ که از سوی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران مطرح شده، به بررسی آثار تحریم ها بر ایمنی هوانوردی و ناوبری منطقه خاورمیانه می پردازد.

وی ادامه داد: در اجلاس سالانه ناوبری هوایی منطقه خاورمیانه ایکائو که در ماه آوریل سال ۲۰۱۹ در دفتر قاهره این سازمان برگزار شد نیز در همین حوزه کاربرگی وجود داشت و این کاربرگ در خروجی اجلاس نیز به ثبت رسید.

این مقام مسئول در سازمان هواپیمایی کشوری افزود: در آن کاربرگ نیز مطرح شده بود که تحریم هایی که آمریکا علیه ایران، به خصوص در حوزه ناوبری هوایی اعمال می کند، نه تنها ایمنی پرواز های ایران را به خطر می اندازد، بلکه آثار منطقه ای در بر دارد که منطقه خاورمیانه را از برنامه جهانی ناوبری هوایی عقب می اندازد. وجود این فراز در خروجی اجلاس اتفاق مهمی بود.

بیشتر بخوانید: ایران استاندارد ایمنی هوایی را در شرایط دشوار حفظ کرده است

بر اساس ای گزارش ، کاربرگ (Working Paper) درخواست کشور ها برای تبدیل یک یافته علمی یا اجرایی به یکی از مقررات ایکائو است. این کاربرگ ها به مجمع ایکائو ارائه می شود و مجمع با بررسی ارزش هر کابرگ و مسائل بودجه ای درباره آن تصمیم می گیرد. درصورت تصویب مجمع ایکائو، کاربرگ تبدیل به قانون ایکائو در سطح جهانی می شود.

گفتنی است اجلاس بعدی ایکائو ده روز دیگر در مقر اصلی این سازمان واقع در مونترال کانادا برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

تحریم ها ایمنی پرواز های ایران را به خطر می اندازد

ارائه کاربرگ به اجلاس ایکائو برای بررسی آثار تحریم‌ بر ایمنی هوانوردی
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها