بازدید: 10

هوای تهران در بیست و نهمین روز از مرداد سالم است

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1992418
آمار شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد که هوای تهران در حال حاضر با شاخص کیفیت ۷۵ در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان و براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، پیش بینی های انجام شده نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی در صبحگاه روز جاری (سه شنبه، ۲۹ مرداد) است، هرچند با توجه به کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل، این شرایط در کاهش کیفیت هوای اکثر مناطق شهر تهران تاثیر چندانی نخواهد داشت. همچنین در طول روز همراه با فراهم شدن شرایط لازم برای شکل گیری آلاینده ازن، طی برخی ساعات بعدازظهر سه شنبه (بین ساعات ۱۳ الی ۱۸) افزایش نسبی در غلظت آلاینده مذکور مشاهده شده که نسبت به روز گذشته از میزان بالاتری برخوردار خواهد بود و به تبع آن سبب کاهش موقتی کیفیت هوا خواهد شد.

به تدریج در شبانگاه همراه با افزایش حجم ترافیک و کاهش سرعت باد، افزایش غلظت آلاینده ها در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود. بر این اساس، با توجه به افزایش موقتی غلظت آلاینده ها (به ویژه ذرات معلق و آلاینده ازن) در برخی ساعات آخرین سه شنبه از مرداد ماه ۹۸، انتظار می رود وضعیت نامطلوب کیفیت هوا (به ویژه برای گروه های حساس) به طور موقت در بیشتر مناطق پایتخت برقرار شود.

برای بیشتر ساعات روز چهارشنبه نیز جوی نسبتا آرام و آسمانی صاف انتظار می رود که شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها از جمله ذرات معلق (به ویژه در صبحگاه) و آلاینده ازن (طی ساعات بعدازظهر) را مهیا خواهد ساخت. از این رو، انتظار می رود طی برخی ساعات روز چهارشنبه شرایط ناسالم کیفیت هوا به ویژه برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پایتخت به طور موقت برقرار شود.

انتهای پیام/


هوای تهران در بیست و نهمین روز از مرداد سالم است
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها