بازدید: 7

ایلهان عمر: به فلسطین رفته و واقعیات را از نزدیک ببینید

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1992415
گروه بین‌الملل ـ ایلهان عمر، عضو مجلس نمایندگان آمریکا از اعضای کنگره خواست به فلسطین رفته و واقعیات تلخ زندگی در کشور اشغال شده را از نزدیک مشاهده کنند.

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری آناتولی؛ ایلهان عمر و رشیده طلیب، اعضای مجلس نمایندگان آمریکا که ورودشان به فلسطین توسط رژیم صهیونیستی ممنوع شده، در نشست خبری مشترک از اعضای کنگره خواستند به فلسطین رفته و واقعیات تلخ اشغال را از نزدیک مشاهده کنند.

عمر تصمیم بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل را مانعی برای انجام امور خود که به عنوان عضو مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب شده، برشمرد و اتخاذ آن را عمدی اعلام کرد.

او گفت: از سیاستمداران آمریکایی می خواهم کمک مالی به اسرائیل را مورد بازنگری قرار دهند. سالانه بیش از 3 میلیارد دلار به اسرائیل کمک مالی می کنیم. این در حالی است که اعمال محدودیت برای اعضای کنگره برای ورود به فلسطین اشغالی و محدودکردن آزادی میلیون ها انسان برای حرکت و بیان آزاد عقاید و حق تعیین آینده و سرنوشت خود برای اسرائیل به اصطلاح دموکراتیک و متحد ما شایسته نیست.

عمر افزود: اگر می خواهیم به عنوان متحد به اسرائیل کمک کنیم باید از نتانیاهو بخواهیم که ساخت شهرک های غیرقانونی در خاک فلسطین را متوقف کرده و تمام حقوق فلسطینیان را به آنها بدهد.

او ادامه داد: ما به عنوان اعضای کنگره آمریکا مسئولیت داریم که وقایع منطقه را با چشمان خود از نزدیک ببینیم. باید مجلس در خصوص سیاست خارجی مان و میلیون ها دلاری که کمک می کنیم تحقیقات انجام دهد.

رشیده طلیب، عضو فلسطینی تبار کنگره آمریکا نیز طی سخنانی اظهار کرد: محدود کردن ورود من به فلسطین که خانواده ام در آنجا زندگی می کند تلاش عمدی اسرائیل برای تحقیر است.

گفتنی است رژیم اشغالگر قدس مدعی است که ورود الهان عمر و رشیده طلیب دو عضو کنگره آمریکا به فلسطین را به درخواست دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده محدود کرده است.

انتهای پیام

ایلهان عمر: به فلسطین رفته و واقعیات را از نزدیک ببینید
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها