بازدید: 9

روایت میرلوحی از جولان کارچاقکن‌ها در سازمان‌های شهرداری/ سالانه چند هزار میلیارد تومان به یغما می‌رود

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1992376
عضو شورای شهر تهران گفت: سالانه چند هزار میلیارد تومان از منابع پسماند خشک به یغما می‌رفت که امسال ۲۰۰ میلیارد تومان از پیمانکاران آن گرفتیم.

خبرنگار: کاظمی/روایت میرلوحی از جولان کارچاقکن ها در سازمان های شهرداری / سالانه چند هزار میلیارد تومان به یغما می رودسیدمحمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با بیان اینکه سالانه حدود ۱۰ هزار نفر برای کسب پروانه به شهرداری مراجعه می کنند، گفت: این وضعیت سبب می شود منابع فراوانی در حوزه ساخت وساز جابه جا شود و همین وضعیت فرصتی شده تا تلاش کنیم روند صدور پروانه ها هوشمند شده و اطلاعات آن ها هم انتشار یابد.

عضو شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه تلاش می کنیم با هوشمندسازی صدور پروانه از مراجعات حضوری جلوگیری کنیم، گفت: کاهش مراجعات حضوری سبب می شود تا دیگر افرادی تحت عنوان کارچاقکن نتوانند بخاطر روابطی که دارند منافع کسب کنند.

میرلوحی تصریح کرد: افراد کارچاقکن در همه حوزه های شهرداری که با پول سروکار دارند، حضور دارند و ما با ایجاد سامانه شفافیت و همچنین کاهش مراجعات حضوری تلاش می کنیم حضور آن ها را به صفر برسانیم.

او افزود: در حال حاضر حوزه های مربوط به پسماند، زیباسازی، شهرسازی، آسفالت و بوستان ها منافذی برای حضور کارچاقکن ها شده اند که به دلیل ضعف نظارت و روابطی که برخوردارند، جولانگاه آن ها شده است.

بیشتر بخوانید: کارچاق کن ها چاق تر شده اند/شیادانی که در دادگاه ها طعمه های خود را شکار می کنند

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه شهرداری سالانه ۵۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد، خاطرنشان کرد: ما معتقد بودیم که چند هزار میلیارد تومان است منابع پسماند خشک به یغما می شود که از همین رو با این وضعیت برخورد کردیم و سال گذشته ۲۰۰ میلیارد تومان را زنده کردیم و امسال هم ۵۰۰ میلیارد تومان را از پیمانکاران پسماند خشک گرفتیم و سال بعد هم هزار میلیارد تومان می گیریم.

انتهای پیام/

شهرداری سالانه ۵۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد

روایت میرلوحی از جولان کارچاقکن‌ها در سازمان‌های شهرداری/ سالانه چند هزار میلیارد تومان به یغما می‌رود
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها