بازدید: 9

ایران به میز مذاکره برنمی‌گردد/ فشار حداکثری دولت ترامپ ایران را به زانو در نمی‌آورد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1992348
شمخانی گفت: کارزار فشار حداکثری دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، ایران را به زانو در نخواهد آورد و به میز مذاکره هسته‌ای بر نمی‌گرداند.

ایران به میز مذاکره برنمی گردد/ فشار حداکثری دولت ترامپ ایران را به زانو در نمی آوردبه گزارش  حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در مصاحبه ای با شبکه «ان بی سی نیوز» اظهار کرد: سیاست های آمریکا، ایران را به زانو در نخواهد آورد.

شمخانی در این گفتگو آمریکا را متجاوز و عامل اصلی تنش در منطقه خواند و هشدار داد که آمریکا باید عاقلانه عمل کند.

او اذعان کرد: کارزار فشار حداکثری دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، ایران را به زانو در نخواهد آورد و به میز مذاکره هسته ای بر نمی گرداند.

بیشتر بخوانید: شمخانی: «معامله قرن» طرحی شکست خورده و غیر قابل اجراست

دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: هدف تحریم ها، مذاکره نیست بلکه وادار کردن ما به تسلیم است. تا زمانی که آمریکا این رویکرد را در پیش بگیرد ایران هرگز به دنبال مذاکره نخواهد بود.

شمخانی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به خروج آمریکا از برجام گفت: ما در مسئله برجام مذاکرات موفقی داشتیم. چرا آمریکا از آن خارج شد؟

او تصریح کرد: کسانی بودند که فکر می کردند امضای توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ اقدام اشتباهی است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در پاسخ به سوال خبرنگار ان. بی. سی نیوز درباره اینکه آیا خود وی نیز یکی از این افراد بود، گفت: بله، من فقط از دیدگاه های ملتم یعنی مردم ایران تبعیت می کنم.

شمخانی اظهار کرد: مردم ایران مدت های زیادی است که با تحریم های بین المللی مواجه هستند و حال و هوای کوچه و بازار سند آشکاری بر شکست سیاست های دولت ترامپ است.

او افزود: در خیابان های تهران قدم بزنید. خواهید دید که مردم ما چقدر بانشاط هستند و متوجه خواهید شد [آمریکا] به آنچه که می خواسته، نرسیده است.

شمخانی گفت: ایران منبع ترور در منطقه نیست بلکه عامل ثبات است و شهدای آن جان خود را فدا کرده و گروه های تروریستی مانند القاعده و داعش را شکست دادند.

او با تأکید بر نقش ایران به عنوان ضامن ثبات در منطقه تصریح کرد: ایران به دنبال سلاح های هسته ای نیست، زیرا این سلاح ها در اسلام حرام است و برای کسانی مانند اسرائیل که آن را در اختیار دارند، امنیت ایجاد نکرده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: تمایلی نظامی برای نابودی اسرائیل ندارد و مردم فلسطین درباره سرنوشت اسرائیل تصمیم گیری خواهند کرد.

شمخانی با انتقاد از سیاست های دولت ترامپ در قبال اسرائیل گفت: من معتقدم کسی که به دنبال نابودی اسرائیل است همان کشوری است که واقعیت های میدانی را نمی بیند. آنها قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت می شناسند. آنها به دنبال پروژه «معامله قرن» هستند.

او افزود: از نظر ایرانی ها، ترامپ همان چیزی را می خواهد که همه روسای جمهوری پیشین آمریکا می خواستند و آن کاهش نفوذ ایران است.

شمخانی تأکید کرد: ایران تصمیم های خود را بر اساس سیاست آمریکا و اینکه چه کسی رئیس جمهور آن کشور است و یا اینکه ترامپ برای دور دوم ریاست جمهوری نخواهد بود، اتخاذ نمی کند.

او گفت: کارزار فشار حداکثری ترامپ شکست خورده است، چرا که مردم آمریکا و متحدان غربی آن رهبری وی را زیر سوال برده اند.

به گفته شمخانی، تصمیم اخیر ترامپ برای حمله نکردن به ایران ناشی از ارزیابی هزینه و فایده بوده است و اگر آمریکا و ایران وارد درگیری نظامی شوند ایران ابزار های متعددی از جمله جنگ نیابتی در اختیار دارد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی تأکید کرد: در صورت وقوع جنگ، آمریکا و متحدان منطقه ای آن در وضعیت بدی قرار خواهند گرفت و تردیدی نیست که وجهه مخدوش آمریکا بیش از پیش در منطقه و دنیا از بین خواهد رفت.

انتهای پیام/


ایران به میز مذاکره برنمی‌گردد/ فشار حداکثری دولت ترامپ ایران را به زانو در نمی‌آورد
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها