بازدید: 12

روسیه به آزمایش موشکی آمریکا واکنش نشان داد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1992331
سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه ضمن ابراز تاسف از آزمایش موشکی آمریکا تاکید کرد مسکو وارد رقابت تسلیحاتی نمی شود.
روسیه به آزمایش موشکی آمریکا واکنش نشان دادبه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ مسکو از آزمایش موشکی آمریکا در پی خروج از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد، ابراز تاسف کرد.

به گزارش اسپوتنیک، روسیه آزمایش موشکی آمریکا در پی خروج این کشور از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد، را مهر تاییدی بر ادعای مسکو مبنی بر تلاش آمریکا برای نابودی پیمان مذکور دانست.

وزارت دفاع آمریکا روز گذشته اعلام کرد یک فروند موشک «ناوی تاماهاک» با برد ۵۰۰ کیلومتری را از جزیره «سن نیکولاس» آزمایش کرده است. انجام چنین آزمایشی براساس معاهده جنگ سردی منع موشک های هسته ای میان برد ممنوع بوده است.

«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه امروز (سه شنبه) ضمن ابراز تاسف از اقدام آمریکا مبنی بر آزمایش موشک کروز ممنوعه براساس پیمان INF، گفت این آزمایش موشکی آمریکا اثبات کننده این واقعیت است که واشنگتن از مدت ها پیش زمینه را برای نابودی توافق منع موشک های هسته ای میان برد آماده کرده بود.

این مقام روسی تاکید کرد روسیه وارد رقابت تسلیحاتی نشده و موشکی را در هیچ منطقه ای مستقر نمی کند؛ مگر این که آمریکا دست به چنین اقدامی بزند.

ریابکوف با اشاره به اظهارات روز گذشته «ولادیمیر پوتین» در فرانسه بر پایبندی مسکو به تعهدش مبنی بر عدم استقرار سیستم های موشکی تا زمان رعایت این تعهد از سوی واشنگتن تاکید کرد.

آمریکا در ۲ آگوست (۱۱ مرداد) رسما از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد که در دوران جنگ سرد به امضای روسیه و آمریکا رسیده بود، خارج شد. واشنگتن مدعی شده بود که روسیه این توافق را نقض کرده است. این ادعا مکررا از سوی مسکو رد شد.

انتهای پیام/

روسیه به آزمایش موشکی آمریکا واکنش نشان داد
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها