بازدید: 13

صدور حواله الکترونیکی دارو بیماران پیوندی از ۱۰ شهریور ماه/ داروی بیماران خاص درب منازل به دستشان می‌رسد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1992324
شادنوش گفت: از تاریخ ۱۰ شهریور ماه برای بیماران پیوندی و برخی بیماران خاص حواله الکترونیکی دارو صادر می‌شود.

مهدی شادنوش رئیس مرکز مدیریت پیوند و بیماری های وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اقدامی جدید برای رفاه حال بیماران پیوندی اظهار کرد: از تاریخ ۱۰ شهریور ماه برای دارو های بیماران پیوندی و برخی بیماران خاص حواله الکترونیکی صادر می شود و این طرح به صورت آزمایشی در تهران کلید می خورد و پس از اجرای طرح پایلوت در تهران، این برنامه را در سراسر کشور اجرایی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: فهرست رسمی دارو یی کشور بسته نشده است/ یارانه دارویی بیماران خاص در سال ۹۸ چقدر است؟

بیماران پیوندی از ۱۰ شهریور با حواله الکترونیکی دارو می گیرند

وی ادامه داد: بیماران می توانند با ارائه حواله الکترونیکی دارو به نزدیکترین داروخانه های محل زندگی خود مراجعه و سهمیه دارویی خود را دریافت کنند و به مرور زمان تعداد استان های تخت پوشش طرح صدور حواله الکترونیکی دارو های بیماران پیوندی و صعب العلاج افزایش پیدا می کند.

شادنوش تاکید کرد: در شرایط فعلی تمام دارو های پیوندی و برخی از دارو های بیماران خاص در طرح صدور حواله الکترونیکی قرار دارند، اما به تدریج سایر دارو های بیماران خاص نیز تحت پوشش این طرح قرار می گیرد.

تحویل داروی بیمارن خاص درب منازل

وی گفت: در گام اول طرح صدور حواله الکترونیکی دارو های بیماران خاص در سراسر کشور تکمیل می شود و سپس در مرحله دوم وزارت بهداشت قصد دارد دارو های بیماران خاص و صعب العلاج را در درب منازل تحویل دهد.

رئیس اداره پیوند وزارت بهداشت با اشاره به تاثیر نرخ ارز بر قیمت دارو های بیماران خاص بیان کرد: اکنون با وجود نوسانات قیمت ارز هیچ تغییری در قیمت داروی بیماران خاص صورت نگرفته است و  هیچ مشکل یا کمبود دارو از سوی سازمان های ذیربط به ما گزارش نشده است.

انتهای پیام/


صدور حواله الکترونیکی دارو بیماران پیوندی از ۱۰ شهریور ماه/ داروی بیماران خاص درب منازل به دستشان می‌رسد
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها