بازدید: 13

رشد بیش از ۷۳ درصدی سودخالص «وامید»

منبع : سایت خبری بورس نیوز کد خبر: 1992322
از جمله نکات مورد توجه سرمایه‌گذاران این شرکت در سال مالی جاری، تاخیر موجود در شناسایی سود‌های سال ۱۳۹۸ زیر مجموعه‌های این شرکت است.
رشد بیش از ۷۳ درصدی سودخالص «وامید»
آیا سهام این شرکت از جذاب‌ترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری‌های سال ۱۳۹۸ است؟

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، افزایش چشمگیر سودآوری شرکت‌های گل گهر، چادرملو، سنگ آهن گهرزمین و شرکت سرمایه‌گذاری سپه از مهمترین دلایل پتانسیل بالای سودآوری سرمایه‌گذاری امید در سال جاری و سال مالی آتی است.

شناسایی سود‌های محقق و تقسیم شده سال ۱۳۹۷ شرکت‌های گل گهر و چادرملو در صورت‌های مالی ۶ ماهه شرکت سرمایه‌گذاری امید، منجر به رشد بیش از ۷۳ درصدی سودخالص شناسایی شده این شرکت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل شده است.

از جمله نکات مورد توجه سرمایه‌گذاران این شرکت در سال مالی جاری، تاخیر موجود در شناسایی سود‌های سال ۱۳۹۸ زیر مجموعه‌های این شرکت است. 

رشد بیش از ۷۳ درصدی سودخالص «وامید»
به طوری که رشد چشمگیر سودآوری و احتمال بالای تحقق سود‌هایی در حدود ۱۲۰ تا ۱۳۰ تومانی این شرکت در سال مالی منتهی به ۳۰/۱۰/۱۳۹۸، عمدتا حاصل سود‌های محقق شده سال ۱۳۹۷ شرکت‌هایی نظیر گل گهر و چادرملو می‌باشد و رشد چشمگیر سود سال ۱۳۹۸ این شرکت ها، منتج به تحقق و رشد سودی چشمگیر در سال مالی ۱۳۹۹ این سرمایه‌گذاری خواهد شد.

البته بنابر شفاف سازی‌های این شرکت و همچنین اعلام برنامه‌های آتی در خصوص واگذاری ساختمان‌ها و سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه (یا از طریق عرضه در بورس و یا از طریق واگذاری مستقیم به بانک سپه) احتمال شناسایی سودی چشمگیر از محل واگذاری ساختمان‌ها و سهام این شرکت زیر مجموعه تا انتهای سال مالی جاری هم دور از ذهن نخواهد بود.

علیرغم آنکه روند قیمت سهام این دست شرکت‌های سرمایه‌گذاری با توجه به شناور بالایشان تا حدودی کندتر از شرکت‌های کوچکتر بوده با این وجود نقد شوندگی و احتمال بالای تحقق سودی در حدود ۱۶۰۰ تا ۱۷۰۰ ریالی سود سال مالی ۱۳۹۹، از جمله پتانسیل‌های بالای معرفی این شرکت به عنوان یکی از جذاب‌ترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری در شرایط کنونی است.


رشد بیش از ۷۳ درصدی سودخالص «وامید»
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12
 • رشد بیش از ۷۳ درصدی سودخالص «وامید»


  از جمله نکات مورد توجه سرمایه‌گذاران این شرکت در سال مالی جاری، تاخیر موجود در شناسایی سود‌های سال ۱۳۹۸ زیر مجموعه‌های این شرکت است.
 • رشد 70 درصدی سودخالص والبر


  مدیرعامل شرکت گروه سرمایه گذاری البرز گفت: باتوجه به اینکه در سال گذشته سود خالص شرکت رشد 70 درصدی را تجربه کرده می توان گفت برای چهارمین سال متوالی این شرکت موفق به اخذ رتبه در زمینه سودآوری شده است.
 • رشد ۸۵۸ درصدی سودخالص این شوینده/ افزایش ۱۲۰درصدی مبلغ فروش محصولات


  جمع درآمد‌های عملیاتی شرکت با بیش از ۱۴۷ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به بیش از ۷۹۲ میلیارد ریال رسیده است.
 • حاشیه سود 70 درصدی برگزار کنندگان مراسم/ کسب 5 میلیون سودخالص از یک مراسم عزای متوسط


  یک گروه تشریفاتی می تواند 50 تا 60 درصد از خدماتی را که ارائه می دهد به سود خالص تبدیل کند.
 • «وامید» جریمه می شود؟


  در صورت قطعیت موضوع پرداخت جریمه دیرکرد، مبلغ جریمه از بازدهی کسب شده در این مدت کمتر خواهد بود.
 • رشد ۸۱درصدی سودخالص "شفن" در کارنامه مالی


  ه طور کلی سودآوری شرکت نسبت به سه ماهه نخست افزایشی بوده و در حالی که سود خالص محقق شده در سه ماهه نخست سال مالی جاری به ۵.۶۶۸ میلیارد ریال رسید که در سه ماهه دوم معادل ۶.۰۷۰ ریال محقق شد که نشان از رشد ۷ درصدی دارد.
 • افزایش ۷۲درصدی سودخالص "فلزسرخ"


  در این مدت مقادیر فروش کنسانتره مس به حدود ۱۲۰ هزار تن رسیده، نرخ فروش متوسط هر تن کاتد در این مدت معادل ۶۷۵ میلیون ریال و نرخ متوسط فروش هر تن کنسانتره در این مدت معادل ۱۴۰ میلیون ریال بوده است.
 • رشد 350درصدی سودخالص / سود 131 ریالی هر سهم در سال 1397


  افزایش درآمدهای عملیاتی و رشد 27 درصدی سود عملیاتی شرکت در کنار افزایش بیش از 50 میلیارد ریالی سودهای غیرعملیاتی شرکت از عوامل اصلی رشد سودآوری شرکت در این سال محسوب می‌شود.
 • قیمت «وامید» غیر واقعی است


 • «وامید» و سود ۳۴ میلیارد ریالی


  مدیریت سرمایه گذاری امید در پرتفوی مرداد خود ۳۴ میلیارد ریال سود فروش سرمایه گذاری‌ها شناسایی کرده است.
 • «وامید» «وسپه» می‌فروشد


  شرکت سرمایه گذاری امید سهام یکی از شرکت های زیرمجموعه خود را واگذار کند.
 • کسب سود بیش از 175میلیارد ریالی «وامید»


  شرکت سرمایه گذاری امید، تعدادی از سهام چند شرکت بورسی را با بهای تمام شده معادل ۱۰۶ میلیارد و ۲۳۱ میلیون ریال به مبلغ ۲۸۲ میلیارد و ۲۲۸ میلیون ریال واگذار کرد و از این بابت ۱۷۵ میلیارد و ۹۹۷ میلیون ریال سود کسب کرد .
 • تقسیم سود «وامید» بین سهامداران


  گروه سرمایه گذاری امید به سهامداران این شرکت سود سال مالی 1397/10/30 را پرداخت می کند.
 • تعلیق نماد «وامید»


  نماد معاملاتی شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری امید به منظور بررسی وضعیت شفافیت اطلاعاتی تعلیق می‌شود.
 • تحقق سودخالص 96 میلیارد تومانی در دفارا


  مدیرعامل داروسازی فارابی گفت: در بودجه اولیه سود 15 میلیارد تومانی درنظر گرفته شده بود اما در پایان دوره این شرکت موفق به تحقق سودخالص 9/95 میلیارد تومانی شد.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها