بازدید: 12

پول را به موقع می‌دهیم، ولی کاغذ را با تاخیر دریافت می‌کنیم/«سوره مهر» امکان ارسال رایگان کتب به مخاطبان خود داده است

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1992317
مدیرعامل انتشارات سوره مهر گفت: انتشارات سوره مهر کتاب‌های سفارش داده شده از طریق سایت را با در نظر گرفتن شرایط خاصی برای سفارش دهنده ارسال می‌کند، تلاش کردیم تا هزینه انتقال به هرکجا از ایران که باشد را رایگان بر عهده بگیریم تا مخاطب بتواند به‌راحتی از آن استفاده کند.

عبدالحمید قره داغی مدیرعامل انتشارات سوره مهر در گفت وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان با اشاره به عمده مشکلات حوزه نشر گفت: نقدینگی بخش بزرگی از چالش حوزه نشر محسوب می شود. مشکلی که همه ناشران را با خود درگیر کرده و به یک دغدغه بزرگ برای آن ها تبدیل شده است. پیش از این ناشران، کاغذ و برخی از کالا های مورد نیاز حوزه نشر را به صورت اعتباری خریداری می کردند و تا  فروش کتاب زمان کافی برای بازپرداخت حساب ها و اقساط خود را کم کم و در طول مدت زمانی معین داشته اند، اما در حال حاضر چنین شرایطی وجود ندارد.

وی در همین راستا ادامه داد: به هرحال تلاش کردیم با وجود مشکلات موجود به تولید و وظیفه خودمان در انتشار عمل کنیم. به لطف خدا با تمام این مشکلات در سال گذشته افت تولید نداشتیم و با کنترل هزینه ها توانستیم بخش فروش را از صدمه دور نگهداریم تا مخاطبان نیز با مشکل مواجه نشوند. هدف ما حفظ مخاطبان در بازار بود که موفق بودیم. این یعنی از اهداف خود دور نشده ایم و چنانچه قیمت کاغذ مناسب شود و شرایط برای تولید کتاب رونق بگیرد قطعا انتشارات سوره مهر به سوی تعالی و اهداف برتری حرکت خواهد کرد.

قره داغی در پاسخ به شرایط توزیع کتاب خصوصا در شهرستان ها اظهار کرد: برای توزیع کتاب در شهرستان ها در سوره مهر سیستم پخش مجزا ایجاد شده و برای افزایش راندمان از سایر پخش های معتبر به عنوان بازو های توزیع استفاده می کنند تا کتاب های تولیدشده به سراسر کشور ارسال شود.

وی تاکید کرد: هدف ما معرفی درست و ایجاد سازوکار آسان برای در دسترس بودن کتاب های تولید شده است. به همین منظور و برای کاهش کم وکاستی ها یک سایت طراحی شده که علاوه بر اخبار انتشارات، به معرفی کتاب ها خصوصاً آخرین کتاب های منتشر شده نیز می پردازد و اگر مخاطب نیازی به هرکدام از کتاب ها داشته باشد می تواند به صورت آنلاین آن را سفارش دهد. انتشارات سوره مهر کتاب های سفارش داده شده از طریق سایت را با در نظر گرفتن شرایط خاصی برای سفارش دهنده ارسال می کند، تلاش کردیم تا هزینه انتقال به هرکجا از ایران که باشد را رایگان بر عهده بگیریم تا مخاطب بتواند به راحتی از آن استفاده کند.

وی در پاسخ به انتقاداتی که برخی نویسندگان از انتخاب کتاب توسط ناشران داشتند خاطرنشان کرد: وقتی صحبت از اقتصاد فرهنگ و هنر به میان می آید باید توجه داشت که ناشر با توان اقتصادی محدود برای ادامه حیات اقدام به تولید کتاب می کند، در این مسیر با مشکلات متعدد و نوسانات بازار اولیه مواد نیز روبه رو است. خوب در این شرایط طبعاً تمایل به آثاری خواهد داشت که از فروز و بازار آن مطمئن باشد. این روند شامل حال همه ناشران شده و انتخاب کتابی که صرفه اقتصادی بیشتری داشته باشد در اولویت قرار می گیرد. بااین همه انتشارات سوره مهر تلاش کرده است تا از همه توان خود برای انتشار همه کتب که با معیار ها و خط مشی نشر سوره مهر همراه است حمایت کند.

انتهای پیام/


پول را به موقع می‌دهیم، ولی کاغذ را با تاخیر دریافت می‌کنیم/«سوره مهر» امکان ارسال رایگان کتب به مخاطبان خود داده است
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها