بازدید: 14

سازمان نظام پزشکی سخت‌گیرتر از دادسرا‌ها شکایت مردم را رسیدگی می‌کند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1992111
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: این سازمان سخت‌گیرتر از دادسرا‌ها شکایت مردم علیه پزشکان را رسیدگی می‌کند.

مراجعه سالیانه ۹۰۰ میلیون بار مردم به پزشکان جهت دریافت خدمات بهداشتی و درمانی / سازمان نظام پزشکی سخت گیرتر از دادسرا ها شکایت مردم را علیه پزشکان رسیدگی می کندمحمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به خطای پزشکی در کشور اظهار کرد: خطا در جامعه پزشکی ممکن است در هر زمانی رخ دهد و خوشبختانه در کشورمان فرآیند های شکایت به خوبی تعریف شده و برای رسیدگی به هر نوع اشتباهی شرایط سیستمی وجود دارد.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ادامه داد: در کشور ما دادسرای نظامی، معاونت های درمان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور و نظام پزشکی مسئول رسیدگی به جرایم پزشکی است.

او با اشاره به اینکه اگر مردم از خدمات جامعه پزشکی شکایت دارند می توانند آن را از طریق نظام پزشکی و دادسرا های سراسر کشور مطرح و پیگیری کنند، افزود: اکنون ۲۰۸ سازمان نظام پزشکی در سراسر کشور مشغول به فعالیت و رسیدگی به شکایت مردم از خدمات پزشکان هستند؛ معتقدم که سازمان نظام پزشکی سختگیرتر از دادسرا های سراسر کشور پرونده هایی مانند خطای پزشکی را رسیدگی و پیگیری می کند.

جهانگیری بیان کرد: البته در برخی مواقع مردم عوارض درمان را با خطای پزشکی اشتباه می گیرند و به همین دلیل احساس می کنند که به شکایتشان رسیدگی نمی شود.

خدمات رسانی بهداشتی- درمانی در سطح کشور های اروپایی و آمریکای شمالی است

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی بیان کرد: امروزه بیش از ۹۰۰ میلیون بار در طول سال مردم به پزشکان مراجعه و خدمات بهداشتی – درمانی دریافت می کنند و میزان خطا های پزشکی با شرایط موجود در کشور زیاد نیست، اما به طور کلی ما به شکایت های مردم به طور دقیق و کامل رسیدگی می کنیم.

بیشتر بخوانید: نصب کارت خوان هیچ ارتباطی با فرار مالیاتی ندارد

وی گفت: شاخص های رسیدگی ما هم سطح  دنیا است؛ ارائه خدمات در سطح کشور های اروپایی و آمریکای شمالی است، اما مسئله مهم این بوده که به دلیل اعمال تحریم های ظالمانه فراهم کردن تجهیزات و تکنولوژی مشکلاتی را برای ما ایجاد کرده است و هنگامی که وضعیت اقتصادی مردم سخت شود موضوعات سلامت بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

جهانگیری یاد آوری کرد: خستگی ناوگان ارائه خدمات و تأخیر در پرداخت مطالباتشان می تواند مشکلاتی را هنگام خدمات رسانی  ایجاد کند، اما این مسئله دلیل نمی شود که ارائه خدمات با سطح کیفی خوب، مورد توجه ما و جامعه پزشکی قرار نگیرد.

انتهای پیام/


سازمان نظام پزشکی سخت‌گیرتر از دادسرا‌ها شکایت مردم را رسیدگی می‌کند
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها