بازدید: 39

سهم اندک معادن در ایجاد ارزش افزوده به دلیل خام فروشی

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1991981
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است سهم حوزه معادن در ایجاد ارزش افزوده به دلیل خام‌فروشی به ویژه در مناطق محروم اندک است حال آنکه ظرفیت این بخش در مناطق مختلف کشور کم نظیر است.
به گزارش افکارنیوز،

  رحیم زارع عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت معادن، گفت: سهم حوزه معادن در ایجاد ارزش افزوده به دلیل خام فروشی به ویژه در مناطق محروم اندک است حال آنکه ظرفیت این بخش در مناطق مختلف کشور کم نظیر است.

سود حاصل از فروش انواع ذخایر معدنی موجب اشتغالزایی می شود

اخبار اقتصادی- نماینده مردم آباده و بوانات در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: سود حاصل از فروش انواع ذخایر معدنی می تواند در راستای ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری جهت ایجاد ارزش افزوده به کار رود در حالی که ظرفیت معادن مغفول مانده است.

با توجه به ظرفیت معادن می توان افراد را به سرمایه گذاری و اشتغالزایی تشویق کرد، باید تدابیر ویژه ای اتخاذ کرد تا جذابیت سرمایه گذاری در معادن و صنایع معدنی به ویژه در مناطق محروم افزایش پیدا کند

وی به طرح الحاق یک ماده به قانون معادن اشاره کرد و افزود: در این طرح وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است تمامی معادن مستقر در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته و مناطق برخوردار را ملزم کند تا به ترتیب ۳۰% و پانزده درصد ۱۵% از سود سالانه خود را در استان مربوطه جهت اشتغال زایی سرمایه گذاری کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: در صورت تخلف معادن از این حکم، وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است گزارش تخلف را به سازمان امور مالیاتی ارسال کند، سازمان امور مالیاتی نیز مکلف است ۵۰٪ از میزان سودی را که شرکت ها جهت سرمایه گذاری اختصاص نداده، به عنوان مالیات دریافت و به حساب خزانه داری کل کشور واریز کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: با توجه به ظرفیت معادن می توان افراد را به سرمایه گذاری و اشتغالزایی تشویق کرد، باید تدابیر ویژه ای اتخاذ کرد تا جذابیت سرمایه گذاری در معادن و صنایع معدنی به ویژه در مناطق محروم افزایش پیدا کند./

 


سهم اندک معادن در ایجاد ارزش افزوده به دلیل خام فروشی
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها