بازدید: 29

سرنوشت نهایی کهکشان زیبای راه شیری مشخص شد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1991950
تلاقی و ادغام کهکشان‌ها امری طبیعی در فضاست و در میلیون‌ها قرن آینده بزرگ‌ترین تلاقی در فضا بین کهکشان راه شیری و کهکشان همسایه او روی خواهد داد.
به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،کارشناسان به تازگی با بررسی تصاویر ارسالی از تلسکوپ فضایی هابل موفق به پیاده سازی عکسی از تقابل دو کهکشان مشهور به UGC ۲۳۶۹N و UGC ۲۳۶۹S با یکدیگر شده اند.
 

این دو کهکشان که در یکدیگر ادغام شده اند در فاصله ۴۲۴ میلیون سال نوری از کره زمین قرار دارند. به گفته متخصصان این دو کهکشان در جاذبه گرانشی یکدیگر قرار گرفته اند. یک سال نوری، به مسافتی گفته می شود که نور طی یک سال طی می کند و این مسافت برابر با ۱۰ میلیون کیلومتر است.
بیشتربخوانید: مسافران فضایی، سوار «کشتی» می شوند
 
به گفته محققان، تلاقی و برخورد کهکشان ها با یکدیگر در تاریخ بیشتر کهکشان ها وجود دارد. به طور مثال در میلیون ها سال آینده، کهکشان راه شیرین که منظومه شمسی و سیاره زمین در آن قراردارد با کهکشان همسایه خود آندرومدا در یک دوره زمانی برخورد می کنند و دچار ادغام می شوند.
 

متخصصان با انجام شبیه سازی اعلام کرده اند به احتمال زیاد سیستم های ستاره ای کهکشان ها پس از ادغام دچار دگرگونی نخواند شد. بنا به گفته محققان، دو کهکشان راه شیری و کهکشان آندرومدا ۴ میلیارد سال آینده با یکدیگر ادغام می شوند.
 

بررسی روی تصویر به دست آمده از ادغام دو کهکشان به وسیله محققان آژانس فضایی اروپا به دست آمده است.

منبع: Space
 
انتهای پیام/

سرنوشت نهایی کهکشان زیبای راه شیری مشخص شد
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها