بازدید: 34

استفاده از قدرت انرژی الکترومغناطیس برای درمان تومور‌های سلول‌های سرطان سینه

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1991850
کارشناسان در نظر دارند راهکاری جدیدی برای مقابله با تولید سلول‌های سرطانی و گسترش آن به مناطق مختلف بدن با استفاده از امواج الکترومغناطیسی پیدا کنند.
به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از مرگبارترین گونه های سرطان سینه در عصر حاضر، سرطان سینه است که تاکنون سبب مرگ میلیون ها نفر درسراسر جهان شده است. این سرطان به شدت قابلیت سرایت به دیگر مناطق بدن انسان را دارد و بیشتر مبتلایان در اثر عارضه های جانبی سرطان سینه و ابتلای عضو های ثانویه به بیماری، جان خود را از دست می دهند.
 

کارشناسان به تازگی در مطالعه های خود درجست وجوی راهکار های جدیدی برای مقابله با این سرطان خطرناک هستند. یکی از راهکار ها استفاده از انرژی بسیار پرقدرت امواج الکترومغناطیس است که می تواند سبب مرگ سلول سرطانی و جلوگیری از گسترش سرطان به دیگر مناطق بدن شود.

بنا بر آمار ها، بیشتر درمان ها برای کمک به بیمارانی که دچار گسترش سرطان به دیگر اعضای بدن هستند بدون نتیجه می ماند و بیشتر بیماران جان خود را از دست می دهند؛ به همین دلیل پزشکان در جست وجوی راهکار هایی جدید برای جلوگیری از گسترش سرطان هستند.

یکی از جدیدترین دستاورد ها در این زمینه استفاده از میدان های الکترومغناطیس است. کارشناسان در آزمایش موفق شده اند رشد سلول های سرطان سینه پس از قرارگرفتن در برابر میدان میکرومغناطیسی را متوقف کنند.

این مطالعه توسط دانشمندان دانشگاه اوهایو انجام شده است و دانشمندان امیدوارند با ادامه آزمایش ها بتوانند این شیوه جدید درمانی را به جامعه های بین المللی معرفی کنند.
 

در این شیوه ابتکاری درمانی، دانشمندان از یک سیم پیچ استفاده کرده اند که می تواند مقدار های یکسانی از انرژی الکترومغناطیس را در طیف وسیعی از سلول های سرطانی منتشر کند.

تیم دانشگاهی همچنین ابزاری تولید کرده است که می تواند جهت حرکت سلول را به وسیله میکروسکوپ ردیابی کند. استفاده از این دستگاه می تواند سبب افزایش میزان نظارت پزشکان بر نحوه نابودی تومور های سرطانی شود.
 
بیشتربخوانید: فناوری نانو به کمک حذف آلودگی های اقیانوس ها می آید

امروزه متناسب با درجه سرطان سینه و مواردی از جمله سن، نژاد، سابقه خانوادگی و زمان شناسایی سرطان، روش های مختلفی برای کمک به درمان و کنترل بیماری از سوی پزشکان به بیماران ارائه می شود.

بیشتر درمان ها برپایه شیمی درمانی، برق درمانی، انجام عمل جراحی و مصرف برخی داروهاست. امروزه دانشمندان راهکار های مختلفی برای مقابله با سرطان سینه ابداع کرده ‎اند که از آن جمله می توان به تحریک سیستم ایمنی بدن برای نابودی تومور های سرطانی اشاره کرد.
 

دانشمندان دریافتند ترکیب استفاده از برخی دارو های خاص درمان سرطان به ویژه آن دسته از دارو ها که سیگنال های رشد سلولی به وسیله پروتئین AKT را هدف قرار می دهند همراه با استفاده از میدان الکترومغناطیس سبب اثرگذاری بسیار زیاد بر نابودی تومور های سرطان سینه می شوند.

دانشمندان در مرحله های آینده مطالعه در نظر دارند به آزمایش فعال ساختن میدان الکترومغناطیس روی موش های آزمایشگاهی و حیوان ها بپردازند و در نهایت پس از بررسی های کامل، آزمایش را روی انسان ها برای کنترل و جلوگیری از پیشرفت سرطان انجام دهند.

منبع: medicalnewstoday
 
انتهای پیام/

استفاده از قدرت انرژی الکترومغناطیس برای درمان تومور‌های سلول‌های سرطان سینه
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها