بازدید: 25

آموزش کامل حرکت جلو بازو + نکات ایمنی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1991819
ورزش بدنسازی به عنوان یکی از مفید‌ترین ورزش‌های آمادگی جسمانی برای سلامت بدن شناخته می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، برای انجام صحیح حرکت جلو بازو یک جفت دمبل انتخاب کنید. دمبل ها را محکم نگه دارید، به شکلی که انگشتان شصت در زیر و سایر انگشتان روی دسته دمبل قرار بگیرند. وزنی را انتخاب کنید که در عین این که شما را به چالش می کشد، بتوانید یک ست با ۱۲ تکرار را با فرم صحیح انجام دهید.

در مرحله بعد صاف بایستید. پاهایتان را به اندازه عرض شانه ها باز کنید و دستانتان را در کنار بدنتان بصورت کشیده نگاه دارید. دست هایتان را بچرخانید به طوری که کف دست های شما به سمت جلو باشد.

بیشتر بخوانید: مسئول دپارتمان بدنسازی کمیته تیم های ملی اسکواش معرفی شد

آموزش کامل حرکت جلو بازو

سپس عضلات شکم را سفت کنید تا بدنتان استوار بماند. کمی آرنج خود را خم کنید، به طوری که کف دستانتان به سمت بالا بیاید و عضلات ۲ سر یا همان جلو بازوهایتان درگیر شود. اینجا، نقطه شروع تمرین است.

آرنج تان را در ۲ طرف بدن خم کنید و به آرامی دمبل ها را به سمت استخوان ترقوه، تا آنجا که می توانید بالا بیاورید. از حرکت دادن بدن برای بلند کردن وزنه ها خودداری کنید. صورت خود را رو به جلو قرار دهید و تا شماره ۳ بشمارید تا سیر حرکت تکمیل شود. هنگامی که دمبل ها را بالا آوردید، یک ثانیه فشار آن ها را تحمل کنید.

بیشتر بخوانید: یزدانی: تجهیزات ما با سایر رقبای حرفه ای قابل قیاس نیست/ ۱۲ ثانیه تا مدال نقره آسیا فاصله داشتم

حالا به آهستگی دمبل ها را پایین بیاورید. یعنی در موقعیت ابتدایی که قرار داشتند، قرار بگیرید. تا شماره ۳ بشمارید تا سیر حرکت تکمیل شود. وزنه ها را نباید به صورت ناگهانی رها کرد. باید در تمام مدت تمرین، در عضلات ۲ سر بازویی تان فشار را حفظ کنید. هنگامی که در نقطه شروع هستید، دوباره یک ثانیه صبر کنید، سپس تکرار بعدی را آغاز کنید. ۱۲ تکرار را با فرم صحیح انجام دهید. بعدا می توانید با قوی تر شدن بازوهایتان ست های بیشتری از این تمرین را انجام دهید.

انتهای پیام/

بدنسازی در منزل

آموزش کامل حرکت جلو بازو + نکات ایمنی
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها