بازدید: 16

«نفر پنجم» در راه بازار نشر

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1990913
گروه ادب ــ کتاب «نفر پنجم» روایتی است داستانی از راویان متعدد و روایت‌های پر کشش انقلاب که به قلم مرتضی احمر به رشته تحریر در آمده و به زودی به همت انتشارات شهید کاظمی منتشر می‌شود.

«نفر پنجم» در راه بازار نشربه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی نشر شهید کاظمی؛ کتاب «نفر پنجم» روایتی نو از ناظران متعدد با روایت های پرکشش است. نویسنده با خلق شخصیت های خیالی، ماجرا هایی جذاب و واقعی از رویداد های مهم و حساس تاریخ معاصر همچون کشف حجاب، کودتای ۲۸ مرداد، ۱۵ خرداد ۴۲ و... بیان می کند و خواننده را با شخصیت های خود در کوچه پس کوچه های تاریخ همراه می کند.

این کتاب حرف های زیادی برای گفتن دارد. از حاج بابا و خان آبجی، کاظم و شهروز، روایتی داغ و پر ماجرا که خواننده را به کوچه پس کوچه های قدیمی تهران می برند تا روز هایی از تاریخ پر شور معاصر ایران و شرایط انقلاب اسلامی را برایش به تصویر بکشد.

در بخشی از کتاب «نفر پنجم» آمده است: فاطمه حالش خوب نبود. به سختی سوار ماشینش کردم. تا یه جایی یهو ماشین خاموش شد. هرچی کردم روشن نشد. جمعیت اومدند سمت ما. به هر زحمتی بود فاطمه رو پیاده کردم و اومدیم کنار خیابون. فشار جمعیت و حال بد فاطمه باعث شد فاطمه از هوش بره. به کمک زنی آوردمش داخل یه کوچه. برگشتم وسایلم که افتاده بود رو بردارم که دیگه نفمیدم چی شد. مهدی! من الان یادم میاد فاطمه رو کجا گم کردم. همش نگرانم. نمی دونم الان کجاست. دیشب برای اولین بار خوابشو دیدم که یه شاخه گل را به من داد. با ننه خدیجه بود. دوتایی سوار ماشین حاج آقا شدند و رفتند. مهدی نگرانم. نگران ننه خدیجه! نگران فاطمه! نکنه برای ننه اتفاقی افتاده؟

انتهای پیام


«نفر پنجم» در راه بازار نشر
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها