بازدید: 10

یادداشت تفاهم ایران و افغانستان امری مهم در تسریع تجارت برق

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1990900
حائری گفت: یادداشت تفاهم ایران و افغانستان شرایط را برای ارتباط الکتریکی و تجارت برق تسریع می‌کند.

روابط عمومی/ یادداشت تفاهم ایران و افغانستان امری مهم در تسریع تجارت برقبه گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از وزارت نیرو، همایون حائری معاون وزیر نیرو در حاشیه امضای یادداشت تفاهم همکاری های برقی بین ایران و افغانستان، افزود: این یادداشت تفاهم همکاری در ۲۰ اسفند تهیه شده و روابط همکاری بسیار نزدیکی را برای ۲ کشور به دنبال خواهد داشت. در این یادداشت تفاهم زمینه های گسترده ای برای همکاری تعریف شده است که می تواند ارتباط صنعت برق  ۲کشور را پررنگ تر سازد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از جمله موضوعات این یادداشت تفاهم را سنکرون کردن شبکه برق ۲ کشور و افزایش ارتباطات الکتریکی اعلام کرد.

وی افزود: این یادداشت تفاهم می تواند باعث حمایت از بخش های خصوصی ۲ کشور شود؛ به گونه ای که هم بخش خصوصی ایران بتواند در پروژه های افغانستان مشارکت داشته باشد و هم بخش خصوصی افغانستان در صنعت برق ایران فعالیت کند. این یادداشت تفاهم ارتباط فنی را بین صنعت ۲کشور نزدیک تر خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: ۱۵ شهریور، زمان حذف قبوض برق در پایتخت/از محل حذف کاغذ ۱۵۰ میلیارد تومان صرفه جویی می شود

به گفته این مقام مسئول از نگاه اقتصادی این یادداشت تفاهم هم تبادل برق را بین  ۲ کشور امکان پذیر خواهد کرد و هم شرایطی ایجاد می کند که افغانستان بتواند با ایران و هم با کشور ترکمنستان ارتباط الکتریکی داشته باشد؛ این یادداشت تفاهم تجارت برق را تسریع می کند.

انتهای پیام/

یادداشت تفاهم نامه ایران و افغانستان امری مهم در افزایش ارتباطات الکتریکی

یادداشت تفاهم ایران و افغانستان امری مهم در تسریع تجارت برق
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها