بازدید: 9

حمله به تاسیسات نفتی عربستان قمیت نفت را افزایش داد

منبع : تابناک کد خبر: 1990742
با قوت گرفتن احتمال توافق آمریکا و چین و حمله به تاسیسات نفتی عربستان قیمت نفت به 59.01 دلار در هر بشکه افزایش یافت.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، به دنبال حمله به تاسیسات نفتی عربستان و از آنجایی که که تاجران به دنبال هر نشانه ای در مورد کاهش تنش های تجاری آمریکا و چین هستند، قیمت نفت در معاملات امروز افزایش یافت.

اما با انتشار گزارش سالانه غیرمعمول اوپک که نگرانی در مورد رشد تقاضا برای نفت را افزایش داد، این افزایش ها محدود شد.

هر بشکه نفت برنت با 37 سنت افزایش 59.01 دلار فروخته شد. هر بشکه نفت خام آمریکا نیز با 36 سنت افزایش 55.23 دلار معامله شد.

لری کودلو، مشاور اقتصادی کاخ سفید گفت نمایندگان تجاری امریکا و چین طی 10 روز مذاکره می کنند و اگر مذاکرات پیش رود، می تواند به جنگ تجاری میان دو کشور پایان دهد.

اما دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نسبت به مشاوران خود در مورد انعقاد توافق تجاری با چین کمتر خوش بین است و درحالی که معتقد است پکن برای توافق آماده است، می گوید «هنوز برای انعقاد یک توافق آماده نیست.»

نگرانی ها در مورد رکود اقتصادی همچنان روی قیمت نفت تاثیر دارد هرچند ترامپ و مقامات کاخ سفید نگرانی در مورد رشد اقتصادی این کشور را رد می کنند.

اوپک نیز پیش بینی خود در مورد رشد تقاضا برای نفت در جهان در سال 2019 را 40 هزار بشکه در روز کاهش داد و به روزانه 1.10 میلیون بشکه رساند و اعلام کرد بازار در سال 2020 اندکی مازاد خواهد داشت.

بسیار نادر است که اوپک، یک دیدگاه کاهشی در مورد بازار ارائه دهد.

میشائیل مک کارتی، استراتژیست ارشد بازار در بازارهای سی ام سی گفت تاجران همچنین در تلاش برای یافتن آمارهای کلیدی تولیدات صنعتی  از آمریکا و اروپا هستند.


حمله به تاسیسات نفتی عربستان قمیت نفت را افزایش داد
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها