بازدید: 27

تجاوز مایکروسافت به حریم‌خصوصی کاربران به بهانه آموزش هوش مصنوعی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1989409
پیمانکاران مایکروسافت از پیام‌های صوتی کاربران برای آموزش کورتانا استفاده کرده و به حریم خصوصی کاربران تجاوز می‌کنند.

چگونه پیمانکاران مایکروسافت کورتانا را آموزش می دهند؟!به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس اطلاعات تازه منتشر شده پیمانکاران مایکروسافت در ازای دریافت هزینه بسیار کم علاوه بر گوش دادن به پیام های صوتی کاربران در ارتباط های روزمره خود با یکدیگر از طریق Skype و کورتانا، از صحبت های کاربران را برای آموزش و ارتقا سطح عملکرد دستیار صوتی مایکروسافت استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید: مایکروسافت بخش آفلاین بازی ها را از بین نمی برد

اسناد جدید نشان می دهد پیمانکاران انسانی شرکت مایکروسافت در ازای دریافت تنها ۱۲ تا ۱۴ دلار در هر سال، تبادل هزاران پیام صوتی بین کاربران مختلف را گوش داده و کامنت های مربوط به آن ها را می خوانند. این پیام ها شامل موضوعات مختلفی نظیر ارتباطات روزمره کاربران با یکدیگر، اتومبیل، فناوری های جدید و ده ها موضوع دیگر است. 

چگونه پیمانکاران مایکروسافت کورتانا را آموزش می دهند؟!

سوء استفاده پیمانکاران مایکروسافت از پیام های صوتی کاربران

هر کدام از پیمانکاران حدود ۲۰۰ ساعت پیام های صوتی را رونویس کرده و پس از بررسی آن ها را در دسته های 3 دقیقه ای طبقه بندی می کنند. در نهایت از این حجم گسترده اطلاعات جمع آوری شده برای آموزش هرچه بهتر دستیار صوتی مایکروسافت استفاده می شود. با این روش پیمانکاران مایکروسافت به خوبی علایق و گرایشات کاربران را در سطح کلان درک کرده و خدماتی بهتر را به آن ها ارائه می دهند. 

مایکروسافت در کنار استفاده از پیمانکاران انسانی برای آموزش کورتانا از فناوری هوش مصنوعی نیز در ارتقاء سطح عملکرد این دستیار صوتی استفاده می کند. در واقع پس از انتشار خبرهای استفاده مایکروسافت از پیمانکاران ارزان قیمت، این شرکت مورد انتقادات شدیدی از سوی فعالان حقوق شهروندی قرار گرفت.

چگونه پیمانکاران مایکروسافت کورتانا را آموزش می دهند؟!

به وجود آوردن شرایط سخت و درآمد پایین در کنار نقض حریم خصوصی کاربران دو اتهام بزرگی است که مایکروسافت با آن مواجه شده و بدون شک در صورت ادامه این روند به اعتبار و محبوبیت این شرکت لطمه وارد می کند. 

انتهای پیام/

استفاده مایکروسافت از پیمانکاران ارزان قیمت برای آموزش کورتانا

تجاوز مایکروسافت به حریم‌خصوصی کاربران به بهانه آموزش هوش مصنوعی
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها