بازدید: 34

حضور چشمگیر خریداران عراقی و غرفه‌داران ترک در نمایشگاه کیف و کفش ایران

رئیس اتحادیه کفش ماشینی با اشاره به اهداف برگزاری نخستین نمایشگاه ملی برند‌های برتر کفش، کیف و کالا‌های ورزشی از حضور خریداران خارجی و هیئت‌های عراقی و همچنین تأمین‌کنندگان مواد اولیه ترک در این نمایشگاه خبر داد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش «جوان»، علی اژدر کش رئیس اتحادیه کفش ماشینی با اشاره به برگزاری نمایشگاه ملی برند های برتر کفش، کیف و کالای ورزشی، از تاریخ ۵ تا ۸ شهریورماه در تهران اظهار کرد: این نمایشگاه به عنوان نخستین نمایشگاهی که قصد دارد طراحان مد و تولیدکنندگان کفش، کیف و کالا های ورزشی را در یک مجموعه نمایشگاهی در کنار هم جمع کند، در ابتدا با هماهنگی چهار اتحادیه کفش های ماشینی، سراجان، چرم و مواد اولیه و همچنین کالا های ورزشی برنامه ریزی شد و در ادامه این مسیر ۱۶ اتحادیه دیگر از قطب های تولیدی کشور در شهر هایی همچون تبریز، مشهد، اصفهان و قم به این مجموعه اضافه شدند.

وی در پاسخ به سؤال «جوان» که چه تعداد تولید کننده داخلی و خارجی در این نمایشگاه حضور دارند، گفت: حدود ۱۵۰ تولید کننده در این نمایشگاه حضور خواهند داشت، اما حدود ۱۰ شرکت خارجی که عمدتاً ترک هستند نیز در بخش مواد اولیه محصولات خود را به نمایش خواهند گذاشت. در عین حال بازاریابان و خریداران کشور های مختلف که بخش بزرگی از آن ها هیئت های عراقی هستند، در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

مشکلی در تأمین مواد اولیه تولید کفش در داخل نداریم
حیاتی، رئیس اتحادیه چرم طبیعی، مصنوعی و لوازم کفش نیز گفت: هدف ما برقراری ارتباط بین تولیدکننده و شبکه توزیع کننده است؛ چراکه هر یک از این دو گروه به رغم اینکه کارشان مکمل یکدیگر است، ولی دارای تخصص مجزایی هستند.

وی با اشاره به اینکه تحریم از یک تهدید به فرصت برای تولیدکنندگان داخلی تبدیل شده است، خاطر نشان کرد: شاید در نگاه اول تولید یک کفش موضوع ساده ای به نظر برسد، ولی واقعیت آن است که برای تولید یک جفت کفش نیازمند ۳۶ تا ۴۰ قلم کالای واسطه ای و مواد اولیه هستیم و ما در یک سال گذشته با چالش های بسیاری مواجه بودیم که خوشبختانه این چالش ها مرتفع شد. به عنوان مثال در یک برهه زمانی همچون کاغذ ما با بحران چسب مواجه شدیم که این بحران باعث شد حتی در مقطعی تولیدات تعطیل شود، ولی خوشبختانه این مشکل برطرف شد و امروز شاهد صادرات چسب به خارج از کشور نیز هستیم.

به گفته وی خوشبختانه هیچ مشکلی در موضوع مواد اولیه برای تولید کفش وجود ندارد. همچنین در این نشست رئیس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا، وظیفه تخصصی اصناف است، گفت: برخی نمایشگاه ها محل فروش کالا شده در حالی که باید ارتقای دانش تولیدکنندگان را دنبال کنند.

حضور چشمگیر خریداران عراقی و غرفه‌داران ترک در نمایشگاه کیف و کفش ایران
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها