بازدید: 31

امروز بهترین زمان اجرای اقتصاد مقاومتی است

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی تنها برای زمان تحریم نیست، گفت: اقتصاد مقاومتی مدل اقتصادی ماست و به معنی آن نیست که به مردم سختی داده شود، بلکه هدف مقاوم‌شدن اقتصاد است.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: حجت الاسلام محمد قمی در نشستی با عنوان عینیت بخشی به گام دوم انقلاب با رویکرد جوانگرایی و مدیریت جهادی که با حضور هشت عضو فراکسیون جوانان مجلس و مدیران جوان سازمان اقتصادی کوثر برگزار شد، افزود: یکی از ویژگی های هویت انقلاب اسلامی جوانگرایی است و مجلس شورای اسلامی خیلی می تواند در تحکیم و تثبیت اقتصاد مقاومتی و استفاده از مدیران جوان و انقلابی و جهادی در کشور تأثیرگذار باشد.

وی افزود: اینکه مدام به نفت توجه داشته باشیم و تلاشی نکنیم امری مذموم است. اقتصاد کشور ما باید متفاوت رقم بخورد که این موضوع برآمده از فرهنگ مکتبی و اسلامی ما است ضمن اینکه اقتصاد نفتی ریشه در فرهنگ ما ندارد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: بعد از امضای برجام رهبر معظم انقلاب تأکید بیشتری بر اقتصاد مقاومتی کردند و فرمودند که فریب غربی ها را نخورید، بنابراین در ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی بهترین زمان برای جا انداختن گفتمان اقتصاد مقاومتی است که دارای ویژگی هایی همچون درون زایی، برون گرایی، مردم بنیاد، دانش بنیان و عدالت محور است.

قمی گفت: امروز وقت جا انداختن اقتصاد مقاومتی در کشورمان است.

تحقق مدیریت جهادی و جوانگرایی
در این مراسم محمدرضا اسکندری، مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر گفت: مسئولان این سازمان به دنبال نوآوری در جهت بی نیاز شدن از واردات به کشور هستند.

وزیر اسبق جهاد کشاورزی افزود: جوان گرایی در این سازمان به گونه ای است که تنها ۱۳ نفر مدیر بالای ۵۰ سال داریم و متوسط سن مدیران به کمتر از ۴۰ سال رسیده است که همه از افراد نخبه و تحصیلکرده با روحیه جهادی هستند.

وی یادآور شد: گام دوم انقلاب به معنای برگشت به ۴۰ سال قبل بوده که از مدیران جوان برای فعالیت در پست های مهم کشور استفاده می شد و در واقع به معنای کنار رفتن مدیران پیر و شناخت ظرفیت نسل جوان و اعتماد به آن ها است که می تواند الگویی برای تمام کشور باشد.

اسکندری با بیان اینکه قیمت گذاری بلوک اقتصادی سازمان کوثر ۸ هزار میلیارد تومان است، تأکید کرد: ما بعد از فعالیت ۹ ساله توانستیم به این الگو برسیم ضمن اینکه در سال ۹۷ به سمت بورس و فرابورس حرکت کردیم تا جایی که در شهریور سال ۸۸ قیمت گذاری روی این سازمان ۴۰۳ میلیارد بود که در شرایط کنونی به ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان رسیده است، ضمن اینکه این سازمان دارای ۹ هزار نیرو بوده که اکثر آن ها از بین جوانان هستند و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی حرکت می کنند.

اسکندری گفت: همه جوانان ما دو تا سه بار سازمان بازرسی را تجربه کردند و در شفاف سازی نیز روسفید بودند.

اسکندری گفت: امروز گروه کشاورزی کالاهایش را در بورس کالا عرضه می کنند
وی با اشاره به موفقیت و تلاس این سازمان در کنترل قیمت مرغ در ایامی که هر روز قیمت ها بالا می رفت، گفت: محصولات تولید شده در سازمان اقتصادی کوثر با قیمت بالایی به فروش نمی رسد تا به مردم ظلم صورت گیرد به طوری که قیمت مرغ عرضه شده توسط شرکت های ما به قیمت تنظیم بازاری ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان عرضه می شود.

اسکندری خاطر نشان کرد: ما در حوزه هایی که مردم در آن فعال هستند وارد نمی شویم، بلکه سعی می کنیم تا به دنبال الگو سازی در حوزه کشاورزی باشیم که به عنوان نمونه هم اکنون روی پرورش کبک و قرقاول متمرکز شده ایم.

همچنین در این مراسم چراغی نماینده مردم نیشابور با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب به موضوع آمایش سرزمین توجه دارند، گفت: مجلس دهم گام بزرگی با قانون منع به کارگیری بازنشستگان در پست های دولتی برداشت و نتایج این امر در آینده مشخص می شود و مدیران جوان بر سر کار خواهند آمد و از بازنشستگان نیز مشاوره خواهیم گرفت.

فقط سرکار آمدن جوانان ملاک نیست
گودرزی، نماینده مردم بروجرد در مجلس نیز در این مراسم گفت: سر کار آمدن جوانان صرفاً مهم نیست، بلکه آن ها باید تفاوت های خود را با بقیه نشان دهند، در صورتی که جوانان قابلیت های خود را نشان دهند، شرط عقل است که مسئولان از نیرو های جوان استفاده کنند.

قاضی زاده، نماینده مردم فریمان در مجلس نیز در این مراسم گفت: بخش عمده ای از کشور ما را جوانان تشکیل می دهند و نباید شرایطی را فراهم آورد که تقابل بین نسلی میان آن ها ایجاد شود.

وی با بیان اینکه بقای قدرت در برخی از پست های دولتی مشاهده می شود، گفت: عده ای از جایی به جایی دیگر منتقل می شوند و نباید شرایطی را فراهم کرد که این مشاغل تبدیل به یک برکه شود و فساد ایجاد کند.

وی افزود: نباید شرایطی فراهم شود که آقازاده ها و ژن های خوب به یکباره از پایین به بالا آورده شوند و معیار ما باید شایسته گزینی با طی مرتبه صورت گیرد تا افراد براساس توانمندی های خود رشد کنند.

همچنین موسوی، رئیس فراکسیون جوانان مجلس گفت: تغییر سن صرفاً هدف ما نیست که یک دهه ۳۰ برود و یک دهه ۷۰ یا ۶۰ جایگزین آن شود، بلکه تلاش ما برای تغییر رویکرد های اجرایی است.

وی افزود: شفافیت در این راستا یک اصل به حساب می آید و مدیری که در مسئولیتی قرار می گیرد، باید مشخص شود که چه تغییری ایجاد کرده و اگر پاسخگویی و شفافیت نباشد دوباره سریال های فساد اتفاق می افتد.

وی افزود: عرضه ۱۵ درصدی سهام شرکت کوثر در روز خوب است، اما کافی نیست و باید این رقم بیشتر شود.

پاپی زاده نماینده مردم دزفول نیز در این مراسم گفت: یکی از آفت هایی که مسئولان رده بالای کشور دارند، آن است که زورشان می آید که تجربیات خود را به دیگر مدیران کم سن انتقال دهند و معتقدند که اگر کسی بخواهد جایگزین آن ها شود آقازاده های خودشان است.

وی افزود: شرایط امروز کشور ما و مشکلاتی که داریم به خاطر آن است که جوانان انقلابی وارد سیستم مدیریتی کشور نشده اند.

الگو سازی در اقتصاد
مالک رحمتی، قائم مقام سازمان اقتصادی کوثر نیز بعد شنیدن سخنان نمایندگان مجلس بر الگو سازی این سازمان اقتصادی در حوزه های مختلف تأکید و گفت: نقدینگی سازمان اقتصادی کوثر از سال ۸۸ تاکنون سه برابر شده است، ضمن اینکه از سال ۹۶ تاکنون فعالیت های دانش بنیان و نوآورانه در جهت توسعه اقتصادی در دستور کار آن قرار گرفته است، همچنین این سازمان اولین پروانه نیروگاه بیوگاز را اخذ کرده و به زودی عملیات ساخت آن آغاز می شود که تنها با هدف الگو سازی این کار صورت می گیرد.

وی یادآور شد: پرورش ماهی در قفس برای اولین بار از دیگر اقدامات این سازمان بوده است، ضمن اینکه در سال ۹۷ کمیته مقابله با تحریم را راه اندازی کردیم و پیشنهاد کشت دوم در شمال مطرح شد که در صورت تحقق آن ظرف مدت پنج سال از واردات دانه های روغنی بی نیاز می شویم.

امروز بهترین زمان اجرای اقتصاد مقاومتی است
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها