بازدید: 27

جزئیات بخشودگی صد درصد جرایم مالیاتی واحد‌های تولیدی/چالش های قانون مالیات بر ارزش افزوده

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1989225
معاون سازمان امور مالیاتی گفت:صد درصد جرایم مالیاتی مودیانی که تا پایان مهر بدهی خود را پرداخت کنند، بخشیده می‌شود.

جزئیات بخشودگی صد درصد جرایم مالیاتی واحد های تولیدی/چالش های قانون مالیات بر ارزش افزودهبه گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مسیحی معاون سازمان امور مالیاتی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر تصریح کرد: سازمان امور مالیاتی در سال حمایت از کالای ایرانی به بخش تولید یک نگاه ویژه داشته و مقرر شده مودیان مالیاتی کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی غیر دولتی که تا پایان مهرماه نسبت به پرداخت بدهی مالیاتی خود اقدام کنند صددر صد جرائم آنها بخشیده می شود.

وی ادامه داد: طبق این بخش نامه جدید تا پایان سال به ازای هر ماه میزان بخشودگی جرایم ۲ درصد کاهش می یابد. ما باید شرایطی فراهم کنیم که بعد از این اخذ مالیات بر مبنای صداقت و خوداظهاری باشد.

مسیحی تصریح کرد:کتمان درامد و عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی قابل بخشش نیست. برای سال بعد موضوع بخشودگی جرایم مالیاتی تغییر می کندو امسال فرصت خوبی برای مودیان فراهم است. بخشودگی جرایم به این صورت برای سال های بعد تکرار نمی شود و قانون نظام مند تر از قبل اجرا می شود تا تمکین مالیاتی را افزایش دهیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه مالیات قدرت ذاتی دولت هاست، گفت: استراتژی سازمان امور مالیاتی اینست که حمایت ها باید مشروط و محدود باشد.

وی افزود: ارزش افزوده در ۱۶۰ کشور اجرایی می شود. مالیات بر ارزش افزوده در کشور ما عیار اقتصاد را نمایان و مشخص کرد که اقتصاد از قاچاق، تولید زیرپله ای و توزیع نامناسب رنج می برد. دو راه داریم یا این قانون را که کنار بگذاریم یا اینکه مشکلات را رفع کنیم.

مسیحی با اشاره به گلایه فعالان اقتصادی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده و عدم امکان دریافت آن از طرف های تجاری خود تاکید کرد: باید مضخص شود کدام بخش است که از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده سر باز می زند و حاضر نیست زنجیره ها شفاف شود.

معاون سازمان امور مالیاتی با اشاره به خواسته فعالان خصوصی مبنی بر پرداخت عادلانه مالیات گفت: سعی می شود مالیات برمبنای ریزداده هایی که فعالان اقتصادی ارائه می دهند دریافت شود.


در ادامه روغنی رئیس کمیسون صنایع اتاق بازرگانی ضمن تقدیر از اقدام سازمان امور مالیاتی مبنی در بخشش جرائم مالیاتی گفت: زمانی که برای پرداخت اصل بدهی تعیین شده کوتاه است و با توجه به وضعیت کنونی که نقدینگی بخش تولید کم شده شرایط پرداخت سخت است.

در حال تکمیل...


جزئیات بخشودگی صد درصد جرایم مالیاتی واحد‌های تولیدی/چالش های قانون مالیات بر ارزش افزوده
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها