بازدید: 199

غدیر برکه ای به وسعت تاریخ

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1988938
23 سال دعوت پنهانی و آشکار پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم به سوی توحید و یکتاپرستی خداوند تعالی و تمامی زحمات و تبعیدها و هجرتها و شکنجه ها در این راه ، به کنار بود ، اگر غدیر اتفاق نمی افتاد و پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم ، علی علیه السلام را به عنوان جانشین پس از خود انتخاب و اعلام نمیکرد .
به گزارش افکارنیوز،

23 سال دعوت پنهانی و آشکار پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم به سوی توحید و یکتاپرستی خداوند تعالی و تمامی زحمات و تبعیدها و هجرتها و شکنجه ها در این راه ، به کنار بود ، اگر غدیر اتفاق نمی افتاد و پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم ، علی علیه السلام را به عنوان جانشین پس از خود انتخاب و اعلام نمیکرد . 

اخبار مذهبی_ خداوند تعالی تنها یکبار واژه «بلّغ» را در قرآن به کار برده است و آن هم برای ابلاغ این امر مهم، و تاکید کرده است که «إِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَما بَلَّغْتَ رِسالَتَه» اگر ابلاغ نکنی، رسالت خدا را ابلاغ نکرده ای.

و در کنارش، پیامبرش را دلداری داده است که «وَاللَّه یعْصِمکَ مِنَ النَّاسِ»؛ غم به خود راه مده و از کسی نترس. تو در حفظ الهی هستی. چرا که قطعا این اعلام و ابلاغ موجب حسادت و کینه ورزی و دشمنی بسیاری خواهد شد .

حادثه غدیر آنقدر مهم است که برای شنیدنش آنها که جلو رفته اند باید بازگردند و آنها که عقب افتاده اند باید سریعتر خود را برسانند ! این یعنی همگام با ولایت حرکت کردن و جا پای ولایت گذاشتن . این یعنی تندروی و کندروی ها در این راه ممنوع ! یعنی حرکت به موقع و به جا . 

اعلام این حادثه عظیم توسط حاضرین به غایبین نه فقط متعلق به آن برهه زمانی است، که به وسعت تاریخ است . تا قیام قیامت مردمان باید بدانند که اسلام، کامل ترین دین  و برنامه ای است که خداوند خالق انسان ، برای طی طریق در این مسیر پر فراز و نشیب حق و باطل و فتنه ها و وساوس شیطانی و الهامات ملکوتی نیاز دارد . 

باید بدانند که خداوند انسانها را بدون راهنما و هادی رها نکرده است و پس از 124 هزار پیغامبر ، 12 امام معصوم علیهم صلوات الله را به جانشینی معرفی کرده است و حتی برای دوران غیبت آخرین امامش هم تکلیف و حجت را بر ما تمام نموده است که چه کنیم و به چه کسی مراجعه کنیم . 

مخالف غدیر در همانجا دچار عذاب میشود، تا همگی بدانند این ابلاغ و اعلام ، شوخی بردار نیست . سه روز در آن بیابان از همه بیعت گرفته میشود و در تاریخ توسط ۱۱۰ نفر از صحابه و ۸۴ نفر از تابعین و ۳۶۰ نفر از علمای اهل سنت (از ابتدای قرن دوم تا قرن چهاردهم) ثبت میگردد تا فردا روزی که سقیفه تشکیل شد و عده ای خواستند آن رویداد بزرگ تاریخی را به دست فراموشی بسپارند و خود را وارث (دروغین) غدیر بدانند ، جعلی بودن خلافتشان اثبات شود . 

"غدیر" بعد از "قربان" آمد تا عهدی که تعریف شده بود اعلام شود و بعدها در "عاشورا" به محک امتحان درآید. 

آنان که نفهمیدند عهد چیست و با کیست ، در عاشورا هم نتوانستند عهد را نگهبان و پاسبان باشند ! و مگر نه اینکه تاریخ در تکرار و گردش است و این اعلام و ابلاغ تا دوران ظهور قرار است ادامه یابد . و مگر نه اینکه هرکس معرفت به امام زمانش نداشته باشد به مرگ جاهلی از دنیا رفته است ! 

پس یادمان باشد که وارث غدیر ، امام زمانمان عجل الله تعالی فرجه الشریف نیز در ادامه همان عهد و بیعت منتظر ماست، تا خود را به او برسانیم و دست بیعتمان را در دست محکم و متصل او قرار دهیم . بیعتی عمارگونه داشته باشیم که تا زمان ظهورش حواسمان به گفته نائب برحقش امام خامنه ای عزیز باشد ! نه از او جلو بزنیم و نه عقب بمانیم . بصیرتی داشته باشیم تا با رهبری و هدایت او در زمان غیبت ، از فتنه ها و بحران ها عبور کنیم و این کشتی را به دست ناخدای اصلی آن برسانیم ان شاءالله .

صفورا ترقی

 


غدیر برکه ای به وسعت تاریخ
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها