بازدید: 80

لپ تاپ را روی پایتان نگذارید!

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 19877
سلامت نیوز:به نظر می رسد این روزها، لپ تاپ ها به دلیل امکان استفاده در مکان های مختلف از روی کاناپه گرفته تا روی نیمکت پارک، درحال پیشی گرفتن از دسکتاپ ها هستند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از جام جم آنلاین ، با این حال اگر شما از افرادی هستید که عادت به استفاده از لپ تاپ تان در این نوع مکان ها دارید، هرگز آنها را مستقیم روی پایتان قرار ندهید تا از مشکلات زیر دوربمانید. سندرم پوست برشته این احتمال وجود دارد کسانی که عادت به استفاده طولانی از لپ تاپ و قراردادن آن روی پایشان دارند به سندرم پوست برشته مبتلا شوند. گزارش های پزشکی حاکی از آن است قراردادن ابزارهایی مثل لپ تاپ در مجاورت پوست برای مدت های طولانی می تواند به دلیل قراردادن پوست در معرض گرمای طولانی مدت، به ایجاد لک های پوستی غیرمعمول یا کهیر منجر شود. این شرایط در طول زمان ایجاد می شود و به مدت زمانی که لپ تاپ روی پا قرار می گیرد و همچنین میزان داغ شدن آن بستگی دارد. هرچند این سندرم به طورکلی بی ضرر است و پس از برطرف شدن شرایط از میان می رود، اما می تواند تغییررنگ دائمی در پوست ایجاد کند. به گفته محققان سوئیسی از مرکز پزشکی کلولاند، این سندرم در موارد نادری به سرطان پوست نیز منجر می شود. مشکلات ناباروری در مردان ناباروری در مردان شاید جدی ترین خطری باشد که به استفاده از لپ تاپ ها مربوط است. بر اساس تحقیقات پژوهشگران دانشگاه ایالتی نیویورک، بیضه ها، اندام های بسیار حساسی هستند و برای نگهداری از اسپرم ها در شرایط دمایی متناسب با بدن تنظیم شده اند. قراردادن لپ تاپ روی پا، دمای بیضه ها را تا 35 درجه بالاتر از دمای معمولی بدن افزایش می دهد. این شرایط، تاثیرات منفی بر تولید اسپرم داشته و حتی ممکن است باعث ناباروری شود. خطر سرطان به گفته محققان دانشگاه آریزونا، التهاب پوستی طولانی مدت به شکل بالقوه ای، شانس ابتلا به سرطان سلول سنگفرشی، شایع ترین نوع سرطان پوست که معمولا صورت را درگیر می کند، اما می تواند به قسمت های دیگر بدن انتشار یابد را افزایش می دهد. علاوه بر این، امکان دارد میدان مغناطیسی تولید شده توسط لپ تاپ، جریان های مضری را در داخل بدن ایجاد کند. محققان دانشگاه سینای ایتالیا پی برده اند قدرت تابشی لپ تاپ ها وقتی روی پا و در نزدیکی بدن قرار می گیرند می تواند به شکل خطرناکی افزایش یابد و به ایجاد تومور منجر شود. خوشبختانه بسیاری از مشکلات سلامت مرتبط با لپ تاپ ها قابل پیشگیری هستند. قرار ندادن لپ تاپ روی پا می تواند یکی از راه های موثر باشد.

سلامت نیوز:به نظر می رسد این روزها، لپ تاپ ها به دلیل امکان استفاده در مکان های مختلف از روی کاناپه گرفته تا روی نیمکت پارک، درحال پیشی گرفتن از دسکتاپ ها هستند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از جام جم آنلاین ، با این حال اگر شما از افرادی هستید که عادت به استفاده از لپ تاپ تان در این نوع مکان ها دارید، هرگز آنها را مستقیم روی پایتان قرار ندهید تا از مشکلات زیر دوربمانید.

سندرم پوست برشته

این احتمال وجود دارد کسانی که عادت به استفاده طولانی از لپ تاپ و قراردادن آن روی پایشان دارند به سندرم پوست برشته مبتلا شوند. گزارش های پزشکی حاکی از آن است قراردادن ابزارهایی مثل لپ تاپ در مجاورت پوست برای مدت های طولانی می تواند به دلیل قراردادن پوست در معرض گرمای طولانی مدت، به ایجاد لک های پوستی غیرمعمول یا کهیر منجر شود. این شرایط در طول زمان ایجاد می شود و به مدت زمانی که لپ تاپ روی پا قرار می گیرد و همچنین میزان داغ شدن آن بستگی دارد. هرچند این سندرم به طورکلی بی ضرر است و پس از برطرف شدن شرایط از میان می رود، اما می تواند تغییررنگ دائمی در پوست ایجاد کند. به گفته محققان سوئیسی از مرکز پزشکی کلولاند، این سندرم در موارد نادری به سرطان پوست نیز منجر می شود.

مشکلات ناباروری در مردان

ناباروری در مردان شاید جدی ترین خطری باشد که به استفاده از لپ تاپ ها مربوط است. بر اساس تحقیقات پژوهشگران دانشگاه ایالتی نیویورک، بیضه ها، اندام های بسیار حساسی هستند و برای نگهداری از اسپرم ها در شرایط دمایی متناسب با بدن تنظیم شده اند. قراردادن لپ تاپ روی پا، دمای بیضه ها را تا 35 درجه بالاتر از دمای معمولی بدن افزایش می دهد. این شرایط، تاثیرات منفی بر تولید اسپرم داشته و حتی ممکن است باعث ناباروری شود.

خطر سرطان

به گفته محققان دانشگاه آریزونا، التهاب پوستی طولانی مدت به شکل بالقوه ای، شانس ابتلا به سرطان سلول سنگفرشی، شایع ترین نوع سرطان پوست که معمولا صورت را درگیر می کند، اما می تواند به قسمت های دیگر بدن انتشار یابد را افزایش می دهد. علاوه بر این، امکان دارد میدان مغناطیسی تولید شده توسط لپ تاپ، جریان های مضری را در داخل بدن ایجاد کند. محققان دانشگاه سینای ایتالیا پی برده اند قدرت تابشی لپ تاپ ها وقتی روی پا و در نزدیکی بدن قرار می گیرند می تواند به شکل خطرناکی افزایش یابد و به ایجاد تومور منجر شود.

خوشبختانه بسیاری از مشکلات سلامت مرتبط با لپ تاپ ها قابل پیشگیری هستند. قرار ندادن لپ تاپ روی پا می تواند یکی از راه های موثر باشد.


لپ تاپ را روی پایتان نگذارید!
:
امتیاز : 5.0 تعداد رای : 183
loading...
 • لپ‌تاپ را روی پایتان نگذارید!


  گزارش‌های پزشکی حاکی از آن است قراردادن ابزارهایی مثل لپ‌تاپ در مجاورت پوست برای مدت‌های طولانی می‌تواند به دلیل قراردادن پوست در معرض گرمای طولانی‌مدت، به ایجاد لک‌های پوستی غیرمعمول یا کهیر منجر شود.
 • لپ تاپ را روی پایتان نگذارید!


  سلامت نیوز:به نظر می رسد این روزها، لپ تاپ ها به دلیل امکان استفاده در مکان های مختلف از روی کاناپه گرفته تا روی نیمکت پارک، درحال پیشی گرفتن از دسکتاپ ها هستند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از جام جم آنلاین ، با این حال اگر شما از افرادی هستید که
 • پایتان غش می رود؟


  سلامت نیوز:عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به عوامل چندگانه ‎ ای که برای بروز سندروم پای بی قرار وجود دارد، گفت: عمده ترین عوامل این عارضه قابل مشاهده در گروه های خاص مانند گروه های دیابتی هستند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسن
 • اگر دست و پایتان یخ می‌زند، بخوانید


  سردی و بی‌حسی دست و پا حسی ناخوشایند است که با یک نسخه خانگی ساده می‌توانید از شر آن خلاص شوید.
 • وقتی دست و پایتان سرد می شود


  دلیل اینکه دست ها و پاهایمان در زمستان سرد می شود این است که بدنمان گرم نگه داشتن ارگان های حیاتی مانند قلب و ریه ها را در اولویت قرار می دهد که موجب کاهش جریان خون به دیگر اندام ها مانند دست و پا می شود.
 • وقتی دست و پایتان سرد می شود


  سلامت نیوز: اگر همیشه دست هایتان را برای گرم شدن بهم می مالید و یا نوک انگشتان پایتان از دیگر نقاط بدنتان سردتر است نگران نباشید. دلیل اینکه دست ها و پاهایمان در زمستان سرد می شود این است که بدنمان گرم نگه داشتن ارگان های حیاتی مانند قلب و ریه ها را
 • اینفوگرافیک/اگر پایتان بوی بد می دهد، بخوانید


  سلامت نیوز:تعریق زیاد و بوی بد پاها عللی دارد که به کمک برخی روش ها می توانید آن را برطرف کنید. به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛، تعریق زیاد پاها یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد و اطرافیان آنها را رنج می دهد زیرا به دلیل ت
 • اگر پایتان بوی بد می دهد، بخوانید + اینفوگرافیک


  تعریق زیاد و بوی بد پاها عللی دارد که به کمک برخی روش ها می توانید آن را برطرف کنید.
 • چطور رد پایتان را در گوگل پاک کنید؟


  گوگل می‌گوید: "وقتی از خدمات گوگل استفاده می‌کنید، درباره اطلاعات خود به ما اعتماد می‌کنید." تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.
 • زردچوبه نمی‌گذارد پایتان به مطب دکتر قلب برسد!


 • علت ناباروری مردان، مراقب فرش زیر پایتان باشید!


  ناباروری دلایل مختلفی دارد که امروزه محققان قادرند با روش‌های مختلفی آن را درمان کنند و بسیاری از زن و شوهرها تاکنون توانسته‌اند با کمک این روش‌ها بر ناباروری غلبه کرده و طعم شیرین پدر و مادر شدن را تجربه کنند.
 • حقوق بگیران نجومی پایتان را روی خون کدام شهید گذاشتید؟


  عضو شورای شهر تهران باردیگر با نقل خاطره ای از روزهای جنگ تحمیلی نوشت: حقوق بگیران نجومی پایتان را روی خون کدام شهید گذاشتید؟
 • این شگردهای خانگی موهایتان را سریع تا کف پایتان بلند می‌کند+دستورالعمل


  با استفاده از 9 ترفند معرفی شده در این مطلب می‌توانید به راحتی موهای سرتان را ترمیم و تقویت کنید.
 • نگذارید شکایت به AFC باب شود


  شکایت دو بازیکن سابق استقلال به کنفدراسیون آسیا باعث شد باشگاه تهرانی بلافاصله استعلامی از فدراسیون فوتبال داشته باشد.
 • بین بچه هایتان فرق نگذارید


  سلامت نیوز: معمولا والدین ادعا می کنند بین فرزندانشان فرق نمی گذارند. در حالی که نظر فرزندان اغلب به گونه ای دیگر است و فکر می کنند پدر و مادرشان همیشه به یکی از خواهرها یا برادرهای شان بیشتر توجه دارند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از چاردیواری ضمیم

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

مهران مدیری در نقش یک شیاد!/گزارشي از جزییات داستان و پخش سریال «هیولا»

مهران مدیری در نقش یک شیاد!/گزارشي از جزییات داستان و پخش سریال «هیولا»

گزارش تصویری تقابل تیم‌های ویتنام و یمن

گزارش تصویری تقابل تیم‌های ویتنام و یمن

ایران ۰ - ۰ عراق / گزارش لحظه به لحظه

ایران ۰ - ۰ عراق / گزارش لحظه به لحظه

گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران

گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران

فردوسی‌پور فردا گزارش می‌کند

فردوسی‌پور فردا گزارش می‌کند

گزارش تصویری بازی ایران و عراق

گزارش تصویری بازی ایران و عراق

آموزش و پرورش: گزارشی مبنی بر سه نوبته بودن مدارس ابتدایی دریافت نشده

آموزش و پرورش: گزارشی مبنی بر سه نوبته بودن مدارس ابتدایی دریافت نشده

گزارش عملکرد نه ماهه نخست سال 1397 شرکت بیمه ما

گزارش عملکرد نه ماهه نخست سال 1397 شرکت بیمه ما