بازدید: 25

کشف اندام ناشناخته در بدن که مسئول درک درد است

دانشمندان موسسه کارولینسکا در سوئد دریافتند که سلول‌های شووان -سلول‌های کمکی از بافت عصبی- اندامی را تشکیل می‌دهند که در مقابل وارد شدن اجسام تیز، فشار و سوزش به بدن واکنش نشان می‌دهند.
کشف اندام ناشناخته در بدن که مسئول درک درد است
 
دانشمندان موسسه کارولینسکا در سوئد متوجه اندامی شدند که در مقابل وارد شدن اجسام تیز، فشار و سوزش به بدن واکنش نشان می دهند.
 
دانشمندان موسسه کارولینسکا در سوئد دریافتند که سلول های شووان -سلول های کمکی از بافت عصبی- اندامی را تشکیل می دهند که در مقابل وارد شدن اجسام تیز، فشار و سوزش به بدن واکنش نشان می دهند.

در طی آزمایشات، محققان با اصلاحات ژنتیکی بر روی موش ها آن ها را طوری اصلاح کردند که سلول های شووان مستقر در ساختار شبکه زیر اپیدرم آن ها را بتوان با نور فعال کرد. حیوانات هنگام قرار گرفتن در معرض نور، علائم درد از جمله پیچ خوردن، پنجه کشیدن یا لیسیدن بیش از حد خود نشان دادند. این اتفاق در هنگام تحریک انتهای عصبی یا انواع دیگر سلول های شووان رخ نداد.

هنگامی که محققان فعالیت سلول های شووان را در موش ها غیر فعال کردند، آن ها نسبت به اثرات مکانیکی، اما نه حرارتی، کاهش حساسیت نشان دادند.

به گفته دانشمندان، گرچه هنوز وجود شبکه سلول های شووان در انسان تأیید نشده است، اما ارگان مشابهی به احتمال زیاد در انسان وجود دارد. نتایج مطالعه در این مورد به توسعه روش های جدید درمانی برای درد مزمن کمک خواهد کرد.
 
منبع: اسپوتنیک

کشف اندام ناشناخته در بدن که مسئول درک درد است
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها