بازدید: 45

معجون شگفت انگیزی که خواب نوزادان را منظم می‌کند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1986293
محققان می‌گویند نوزادان در ماه‌های اول زندگی شروع به تنظیم ریتم‌های شبانه روزی خود می‌کنند و ترکیبات شیر مادر به شکل گیری آن کمک می‌کند.
به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، ترکیب شیر مادر در طول روز تغییر می کند، به نحوی که مواد تشکیل دهنده آن در صبح، انرژی شیرین صبحگاهی را به نوزاد منتقل می کند و در عصر برای او معجونی آرامش بخش است. محققان بر این باورند که تغذیه با شیر مادر با تنظیم ریتم شبانه روزی نوزادان، به آنها امکان می دهد روز را از شب تشخیص دهند.

در طول روز شیر مادر به طرز چشمگیری تغییر می کند. برای مثال، سطح هورمون کورتیزول که باعث افزایش هوشیاری می شود در شیر صبحگاهی سه برابر بیشتر از شیر عصر است.
 
شیرمادر؛ ساعتی برای نوزادن
 
شیر شب، حاوی مقادیر بالایی از واحد های ساختاری DNA است
از طرفی ملاتونین که باعث خواب و هضم غذا می شود، به سختی در شیر روز قابل تشخیص است، اما در عصر افزایش می یابد و حدود نیمه شب اوج می گیرد. شیر شب همچنین حاوی مقادیر بالاتری از واحد های ساختاری خاص DNA است که به تقویت خواب سالم کمک می کند. برعکس، شیر روز بیشتر از شیر شب، دارای آمینو اسید های تقویت کننده فعالیت است.
 
حداکثر میزان آهن شیرمادر در حدود ظهر و بیشترین میزان ویتامین E در شیرعصرگاهی مادر موجود است. منیزیم، روی، پتاسیم و سدیم بیشترین حجم عناصر معدنی در صبح را دارا هستند.
 
شیرمادر؛ ساعتی برای نوزادن
 
به علاوه مطالعه در بین مادرانی که نمونه های شیر را در طول ماه اول پس از زایمان به محققان ارائه می دادند نشان داد، شیر روز حجم بالایی از اجزای ایمنی از جمله آنتی بادی ها و گلبول های سفید در مقایسه با شیر شب را دارد.

محققان می گویند نوزادان در ماه های اول زندگی شروع به تنظیم ریتم های شبانه روزی خود می کنند و ترکیبات شیر مادر به شکل گیری آن کمک می کند و تفاوت در الگو های تغذیه نوزادان می تواند، توضیح دهد که چرا در پیشرفت این ریتم های روزانه از یک نوزاد به کودک دیگر تفاوت وجود دارد.

در گذشته تغذیه با شیر مادر فقط به طور مستقیم از سینه انجام می شد، به این معنی که شیر درست در زمان هنگام تولید، مصرف می شد. اما در حال حاضر، با وجود پمپ شیر دوش و امکان نگهداری شیر تخلیه شده در یخچال، دیگر اینگونه نیست. طبق بررسی سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷، بیش از ۸۵ درصد مادران شیرده در ایالات متحده شیر خود را پمپاژ کرده اند.
 
شیرمادر؛ ساعتی برای نوزادن
 
 جالب است بدانید دادن یک بطری شیر صبحگاهی به کودک در شب، با داشتن کورتیزول بالا و ملاتونین کم، می تواند معادل تابیدن چراغ درست قبل از خواب باشد. از این رو نوزادانی که شیر های پمپ شده در ساعات دیگر را می نوشند، بیشتر در خواب و گوارش مشکل دارند.بیشتر بخوانید:  دلیل گریه های پیاپی و بی پایان نوزادان چیست؟راه حلی که محققان پیشنهاد می دهند این است که مادران می توانند شیر خود را با زمان پمپ کردن برچسب زده و غذای شیرخوار را هماهنگ کنند تا شیر صبح را در صبح، شیر بعد از ظهر را در بعد از ظهر مصرف کنند.
 
به گفته محققان یک جایگزین ساده تر برای پمپ کردن شیر و تطبیق آن با زمان مصرف وجود دارد و آن هم ارائه سیاست های معقولانه مرخصی والدین است. مادرانی که می توانند به طور مستقیم شیرخوار خود را تغذیه کنند، دیگر نیازی به نگرانی در مورد ساماندهی شیر خود به هنگام روز ندارند و شیر هایی که مستقیم از سینه عرضه می شود، ممکن است مزایای دیگری را برای سلامتی نوزاد به همراه داشته باشد.

انتهای پیام/       
 

معجون شگفت انگیزی که خواب نوزادان را منظم می‌کند
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها