بازدید: 12

لغو برخی محدودیت‌ها در کشمیر توسط هند

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1986240
مقامات در کشمیر تحت کنترل هند از لغو برخی محدودیت‌ها که از دو هفته پیش بر این منطقه اعمال شده بود، خبر دادند.
به گزارش افکارنیوز،

شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی گزارش داد مقامات در کشمیر تحت کنترل هند از لغو برخی محدودیت های اعمال شده بر این منطقه از دو هفته پیش، زمانی که دولت هند خودمختاری کشمیر را لغو کرد، خبر دادند.

اخبار بین الملل_ بر اساس این گزارش، مقامات هندی اعلام کردند لغو این محدودیت ها شامل وصل شدن خطوط تلفن در برخی مناطق می شود.

شورای امنیت سازمان ملل متحد برای نخستین بار طی ۵۰ سال، نشستی اضطراری برای گفتگو درباره بحران در کشمیر برگزار کرد، اما این نشست بدون صادر کردن بیانیه مشترک به پایان رسید.

سید اکبرالدین سفیر هند در سازمان ملل متحد در سخنانی گفت: "ما آماده حل و فصل موضوعات به همان شیوه ای هستیم که کشور هایی که روابط عادی با جامعه بین المللی دارند، باید این کار را انجام دهند. در ارتباط با موضوع خودمان باید بگویم که ما به این توافقنامه ها پایبند هستیم. اکنون این پاکستان است که باید چنین تعهدی داشته باشد، فعالیت های تروریستی را متوقف و گفتگو را آغاز کند."

ملیحه لودی، سفیر پاکستان در سازمان ملل متحد نیز در سخنانی گفت: "این حقیقت که نشست برگزار شد، تأیید می کند این مناقشه ای است که در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده است. تلاش هایی برای برگزار نشدن این نشست انجام شد و ما خوشحالیم که همه ۱۵ عضو شورای امنیت در این نشست حضور یافتند."

 


لغو برخی محدودیت‌ها در کشمیر توسط هند
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها