بازدید: 50

صعود به اورست چه قوانینی دارد؟

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1985720
به دلیل آمار بالای جان‌باختگان صعود به اورست، دولت نپال در صدد آن است که قوانین جدیدی وضع کند.

صعود به اورست چه قوانینی دارد؟به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،وزیر گردشگری نپال در کنفرانس خبری که در کاتماندو (پایتخت کشور نپال) برگزار شد، طرحی را پیرامون قواعد جدید صعود به اورست اعلام کرد که البته ابتدا باید به تصویب مجلس این کشور برسد و در صورت تایید از سال ۲۰۲۰ اجرا شود.

این قوانین و مقررات در مورد قواعد و استاندارد های مورد نظر دولت نپال برای کوه نوردی در کوهستان های این کشور است.

طبق قوانین پیشنهادی، کوه نوردانی که قصد صعود به اورست را دارند، پیش از صعود باید کوهستانی با ارتفاع حداقل ۶۵۰۰ متر در منطقه نپال را صعود کنند. همچنین شرکت های گردشگری، به حداقل ۳ سال تجربه فعالیت در ارتفاعات بلند نیاز خواهند داشت.

طبق پیش بینی های انجام شده قرار است حداقل ۳۵هزار دلار برای صعود به اورست و ۲۰هزار دلار نیز برای صعود به سایر کوهستان های هشت هزارمتری از کوه نوردان دریافت شود. پیش از این مجوز صعود اورست برای کوه نوردان ۱۱۰۰۰ دلار بوده است.

این قوانین و اقدامات به دنبال ثبت آمار ۱۱ کشته در اورست در بهار ۲۰۱۹ و به دنبال آن فشار و انتقادات کوه نوردان و رسانه های جهانی بر این کشور پیشنهاد شده است. آمار ۹ کشته مربوط به نپال و ۲ کشته مربوط به تبت از این دست بوده است.

آمار بالای جان باختگانی که بزرگترین دلیل آن بی تجربگی گروه کوه نوردان در منطقه مرگ (بالای ۸۰۰۰متر) بوده است باعث طرح این قوانین شده است.

منبع:ایسنا
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.


صعود به اورست چه قوانینی دارد؟
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها