بازدید: 11

مقاومت ابتکار عمل را در دست دارد

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1981037
عطوان: مقاومت روز به روز توانمندتر می‌شود و اکنون در حال انتقال از مرحله بازدارندگی به مرحله‌ای است که در آن ابتکار عمل و حمله را در صورتی که شرایط ایجاب کند، در دست دارد
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، تحلیلگر برجسته و روزنامه نگار شاخص جهان عرب، در یادداشتی به مناسبت سالروز پیروزی مقاومت لبنان در جنگ ۳۳ روزه با رژیم صهیونیستی نوشت مقاومت روز به روز توانمندتر می شود و اکنون در حال انتقال از مرحله بازدارندگی به مرحله ای است که در آن ابتکار عمل و حمله را در صورتی که شرایط ایجاب کند، در دست دارد و واکنش سریع جنبش های مقاومت در منطقه غزه به هرگونه تعرض رژیم صهیونیستی و بمباران تل آویو نیز مؤید همین موضوع است.
عبدالباری عطوان در ستون ویژه خود در روزنامه "رأی الیوم" نوشت: دیروز مصادف بود با سیزدهمین سالگرد پیروزی مقاومت اسلامی لبنان به رهبری "حزب الله" در جنگ با رژیم صهیونیستی، سالگرد در هم شکستن ارتشی به اصطلاح اسطوره و شکست ناپذیر و نابودی تانک های مرکاوا که در آن دوره سرآمد صنایع نظامی رژیم صهیونیستی و مایه افتخار آن بود.
من نویسنده ستون تقویم تاریخ نیستم، اما این پیروزی که بزرگترین پیروزی در تاریخ معاصر عرب و منطقه است، در راستای آزادسازی جنوب لبنان از رژیم اشغالگر اسرائیل رقم خورد و شکستی برای طرح سازش کشور های عربی بود که خود را آماده می کردند تا نابودی مقاومت و فرهنگ آن را جشن بگیرند و به عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر اسرائیل رو بیاورند، آرمان فلسطین را به طور کامل نابود کنند و برای تئوری هرج و مرج مقدمه چینی کنند که در آن دوره کوندالیزا رایس وزیر امور خارجه وقت آمریکا، برای آن تبلیغ می کرد تا سرتاسر منطقه را وارد دوره (قدرت) اسرائیل کند.
مقاومت لبنان و فلسطین حق دارند این روز بزرگ را که اساس پیشرفت توانمندی های نظامی مقاومت است، جشن بگیرند، روزی که امکان دستیابی به سامانه موشکی پیشرفته ای را به مقاومت داد که صهیونیست ها را به وحشت انداخته و می اندازد، روزی که برتری نیروی هوایی رژیم صهیونیستی را بی معنی کرد و اسطوره گنبد آهنین را که ده ها میلیارد دلار هزینه داشته است، رسوا کرد و این سامانه را در برابر موشک های مقاومت و پهپاد های بسیار ارزان قیمتی را که به دست مردان مومن ساخته شده بود، حقیر کرد.
تلاش فرماندهان نظامی و سران سیاسی رژیم صهیونیستی برای جبران ضربه روحی روانی که با این شکست به ارتش رژیم صهیونیستی وارد شد، ناکام ماند و آن ها هنوز سامانه موشکی مقاومت و توانمندی های نظامی عظیم آن را تهدیدی واقعی برای رژیم صهیونیستی تلقی می کنند، تا جایی که خود را پیش از هرگونه تعرض به جنوب لبنان و حتی پیش از حمله به منطقه کوچک و محاصره شده غزه، برای میلیون ها فروند موشک مقاومت آماده کرده است.
مهمترین تحول در سیزده سال گذشته این بود که مقاومت با قدرت بیشتر همه شهر ها و شهرک های صهیونیست نشین را از دورترین نقاط در شمال گرفته تا بندر ایلات در جنوبی ترین نقطه (سرزمین های اشغالی) با صد ها هزار فروند موشک در سایز های مختلف، و با کلاهک های انفجاری که وزن تعدادی از آن به نیم تن می رسید، بمباران می کند.
اظهارات سید حسن نصر الله در مصاحبه تلویزیونی اخیر وی در شبکه المنار، خلاف واقعیت نبود. وی گفت: "مقاومت می تواند رژیم صهیونیستی را به عصر حجر برگرداند". وی همچنین هشدار داد "در صورت وقوع جنگ، پیشروی به سمت الجلیل راهبرد اصلی مقاومت خواهد بود" و چه بسا جنگ بعدی جنگ برای آزادسازی سرزمین های اشغالی باشد.
پیروزی شاخه های مقاومت لبنان و فلسطین اشغالی و هم پیمانان آن تقریبا قطعی و مبتنی بر چند واقعیت است:
نخست اینکه: مقاومت به محور مقابله ای قویتر و با صلابت تر از محور پیشین وابسته است.
دوم اینکه: مقاومت با موشک ها و تجهیزات نظامی می جنگد که خود آن را ساخته است و برای تامین سلاح های مورد نیاز خود به هیچ قدرت نظامی وابسته نیست.
سوم: مقاومت برای جنگ، اراده و شجاعت دارد و سران آن برای جنگ تصمیم گیری می کنند.
چهارم: مقاومت تحت حمایت مالی کشور های نفت خیز عربی نیست.
بازو های مقاومت در لبنان، فلسطین، سوریه، عراق و یمن معامله قرن را به شکست کشاندند و طرح های آمریکا و رژیم صهیونیستی را برای حمله به ایران ناکام گذاشتند و تمامیت ارضی سوریه را حفظ کرده، دسیسه چینی ها برای نابودی و تجزیه این کشور و فتنه طائفه گرایی در آن را خنثی کردند.
ملت های محور مقاومت در یمن، لبنان، فلسطین، سوریه، عراق و ایران برای گرسنه نگه داشتن آن ها نه تنها نتوانست اراده مقاومت را در هم بشکند و آن را به زانو در آورد تا پرچم صلح را بالا ببرد، بلکه عزم و اراده مقاومت را برای مقابله، مقاومت و جنگ تا پیروزی یا شهادت راسخ تر کرد.
مقاومت روز به روز توانمندتر می شود و اکنون در حال انتقال از مرحله بازدارندگی به مرحله ای است که در آن ابتکار عمل و حمله را در صورتی که شرایط ایجاب کند، در دست دارد و واکنش سریع جنبش های مقاومت در منطقه غزه به هرگونه تعرض رژیم صهیونیستی و بمباران تل آویو یکی از نمونه هایی است که بر این امر صحه می گذارد.
همین تحول سیاسی، نظامی و اخلاقی بی سابقه در منطقه موجب شد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از واکنش نشان دادن به سرنگونی پهپاد خود که حریم هوایی ایران را نقض کرده بود، "بهراسد"، ۶ نفتکش همپیمانان وی نابود شود و دو نفتکش دیگر به گروگان گرفته شود. همان تحولی که موازنه قدرت در جنگ یمن را تغییر داد، ائتلاف عربستان و امارات را به هم زد و بنیامین نتانیاهو را واداشت با فرودآمدن اولین موشک مقاومت بر سواحل فلسطین اشغالی از رفح در جنوب تا ناقوره در شمال این مناطق، با دستپاچگی به قاهره برود و از مصر بخواهد میانجی گری کند.
تاکید سید حسن نصر الله فرمانده مقاومت اسلامی در لبنان و منطقه، بر اینکه اگر عمری باقی باشد نماز را پس از آزادسازی مسجد الاقصی در آنجا اقامه خواهد کرد، براساس اطلاعات و اسرار توانمندی های نظامی عظیمی است که محور مقاومت در اختیار دارد و همین اطمینان وی به پیروزی را بیشتر می کند.
امروز سالگرد پیروزی جنگ ژوئیه ۲۰۰۶ و مقاومت ۳۴ روزه ای را جشن می گیریم که در آن خون های پاک بسیاری ریخته شد، پیروزی که به یاری خدا مقدمه پیروزی های دیگر خواهد بود.. این را با اطمینان خاطر می گویم.. این پیروزی بر شما هم مبارک باشد.

مقاومت ابتکار عمل را در دست دارد
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها