بازدید: 12

مطمئنم می‌توانم در اندونزی موفق شوم/ روزی با قدرت به ایران برمی‌گردم

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1981036
ابراهیم اینانلو سرمربی تیم ملی تیراندازی اندونزی گفت: از نظر امکاناتی و زیر بنایی اندونزی خیلی از ایران بهتر است، اما در عوض از تجربه زیادی برخوردار نیستند.

ابراهیم اینانلو در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در خصوص شرایط خود در کشور اندونزی اظهار داشت: خدا را شکر از شرایطی که در کشور اندونزی دارم بسیار راضی هستم، زمانی که به اینجا آمدم تصمیم گرفتم شرایطی را ایجاد کنم تا بتوانم به مانند مربیگری ام در ایران، در اینجا هم موفق شوم. با توجه به اینکه تاکنون تیراندازان این کشور سهمیه المپیک کسب نکرده اند، توقع از من بالا است تا بتوانم خوب نتیجه بگیرم.

وی ادامه داد: در اوایل شهریور قرار است میزبان مسابقات جنوب شرق آسیا و کنار آن یک رویداد بین المللی دیگر باشیم. پیش بینی می کنم برگزاری این دو رقابت به من کمک کند تا شناخت بهتری از تیراندازان این کشور پیدا کنم. تاکنون حدود ۲۵ کشور اعلام آمادگی کرده اند و تلاش می کنیم تا عملکرد خوبی داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی تیراندازی اندونزی در ادامه تصریح کرد: بنا به تصمیم گرفته شده پیش از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا دوحه، می خواهیم  یک اردوی اروپایی در هانوفر آلمان برگزار کنیم تا از لحاظ آمادگی تیراندازان در شرایط بهتری قرار بگیرند. تمام هدفگذاری و برنامه ریزی ما این است تا در دوحه نتیجه خوبی بگیریم، البته خیلی سخت است در حضور تیم های قدرتمند آسیایی بتوانیم صاحب مدال شویم. خوشبختانه دو،سه تیرانداز خوب در تیم ملی اندونزی حضور دارند و تمام تمرکزم را روی این موضوع معطوف کرده ام تا شرایط بهتری را برای آنها فراهم کنم. اگر این چند تیرانداز به فینال صعود کنند از شانس بالایی برای کسب سهمیه المپیک برخوردارند.

اینانلو در خصوص اینکه از لحاظ امکاناتی شرایط در اندونزی بهتر است یا ایران، گفت: از نظر امکاناتی و زیربنایی اندونزی خیلی از ایران بهتر است، اما از تجربه زیادی برخوردار نیستند. آنها تازه به دنبال این هستند تا با یک برنامه ریزی مناسب بتوانند تا پیش از بازی های آسیایی ۲۰۲۲ چین به اهدافی که مدنظر دارند، دست پیدا کنند. با توجه به جمعیت زیاد کشور اندونزی خیلی راحت می توان ورزشکاران با استعداد را پیدا کرد. در این مدت کوتاه حضورم، خوشبختانه نکات مثبتی از پیشرفت تیراندازان مشاهده کردم و همین موضوع من را به آینده امیدوار کرده است. تلاش می کنیم تا یک تیم خوب را آماده کنیم. در اینجا مشکلی از لحاظ فشنگ در اردوها وجود ندارد، البته تیراندازان سه وضعیت این کشور شرایط خوبی ندارند و هنگامی که تجهیزات از آلمان برسد، کارم را شروع خواهم کرد تا در این رشته هم شرایط را تغییر دهم، هر چند که مقداری این مسئله زمان بر است.

وی در ادامه اظهار داشت: با توجه به شرایط موجود تیراندازان اندونزیایی پیش بینی می کنم به سه سال زمان نیاز داشته باشم تا به اهدافی که در اینجا ترسیم کرده ام، برسم. خوشبختانه مسئولان فدراسیون تیراندازی این کشور با برنامه ریزی دقیق و منظم بلندمدت سعی دارند تا در چند سال آینده، در مسابقات برون مرزی بهترین عملکرد را داشته باشند.

سرمربی اسبق تیم ملی تیراندازی در خصوص اینکه آیا با شرایط فعلی تیراندازان ایران شانسی برای گرفتن سهمیه در جام جهانی ریو دارند یا خیر، گفت: چون در هر رشته دو سهمیه توزیع می شود، دستیابی به سهمیه المپیک کار مشکلی است تا تیراندازان ایرانی بتوانند سهمیه بگیرند. اگر چه سطح تیم ایران خوب است اما باید پذیرفت خیلی کشورها هستند که از لحاظ امکاناتی و سایر موارد از ما بهتر هستند و همین موضوع مقداری کار را دشوار خواهد کرد. البته کار نه تنها برای ایران، بلکه برای سایر کشورها هم برای گرفتن سهمیه سخت است.

اینانلو در پایان صحبت هایش یادآور شد: الهام هاشمی مربی محسوب می شود که دارای مدرک A تیراندازی است و با حضور او می توانیم به آینده تیراندازی ایران امیدوار باشیم. به هر حال بخشی از زندگی حرفه ای من این بود که از ایران جدا شوم و به اندونزی بیایم. روزی با قدرت به ایران بازمی گردم تا برای کشورم مثمرثمر واقع شوم. 

انتهای پیام/


مطمئنم می‌توانم در اندونزی موفق شوم/ روزی با قدرت به ایران برمی‌گردم
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها