بازدید: 9

لغو مجوز فعالیت موسسات سازمان فنی‌وحرفه‌ای در زمینه آموزش‌های پزشکی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1981035
عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی گفت: موسسات تحت نظر سازمان فنی‌وحرفه‌ای که برای برگزاری دوره‌های آموزشی در حوزه سلامت از وزارت بهداشت مجوز نگرفته‌اند، پروانه فعالیتشان لغو می‌شود.

لغو مجوز فعالیت موسسات تحت نظر سازمان فنی حرفه ای به دلیل هماهنگ نبودن با وزارت بهداشت / تصمیم گیری نهایی در زمینه امضا تفاهم نامه با سازمان امور مالیاتی در اولین جلسه شورای عالی بیمهمولایی عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به لغو مجوز برخی از موسسات فعال درحوزه آموزش پزشکی اظهار کرد: بر اساس قانون، آموزش حوزه های مختلف پزشکی باید زیر نظر وزارت بهداشت انجام شود و به تازگی انجمن های علمی با مجوز وزارت بهداشت می توانند دوره های آموزشی را در زمینه های بهداشتی و درمانی برگزار کنند.

وی تأکید کرد: اگر موسسه تحت نظر سازمان فنی وحرفه ای در حوزه سلامت مشغول به برگزاری دوره های آموزشی مختلف بود و مجوزی از وزارت بهداشت یا سازمان نظام پزشکی اخذ نکرده بود، اینگونه موسسات پروانه فعالیت شان لغو شده است زیرا هرگونه اقدامی در حوزه سلامت باید بر اساس قانون و زیر نظر وزارت بهداشت انجام شود.

مولایی در خصوص تفاهم نامه سازمان نظام پزشکی با اداره مالیات در زمینه نصب کارتخوان گفت: سازمان نظام پزشکی در زمینه نصب کارتخوان با اداره مالیات تفاهم نامه ای امضا کرده است که قرار است در اولین جلسه شورای عالی بیمه در این زمینه تصمیم گیری انجام شود.

بیشتر بخوانید: نصب کارت خوان هیچ ارتباطی با فرار مالیاتی ندارد

عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی گفت: بحث فرار مالیاتی پزشکان اصلا درست نیست و اینگونه هجمه ها به جامعه پزشکان باعث بی اعتمادی مردم به پزشکان می شود و اینکه مقوله نصب کارت خوان فقط برای پزشکان در مجلس مطرح می شود، این کار به نوعی تبعیض است.

انتهای پیام/


لغو مجوز فعالیت موسسات سازمان فنی‌وحرفه‌ای در زمینه آموزش‌های پزشکی
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها